Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Moskwie doszło do groźnych zamieszek

0
Podziel się

Część osób została aresztowana.

W Moskwie doszło do groźnych zamieszek
(PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV)
bEqnZSiJ

Awantura w Birulewie zaczęła się od tragicznej śmierci jednego z mieszkańców tego rejonu Moskwy.

Nieznany sprawca pchnął śmiertelnie nożem 18 letniego Jegora Szczerbakowa, za to że ten stanął w obronie swojej dziewczyny.

Na wieść o śmierci Jegora, jego sąsiedzi zorganizowali pikietę domagając się jak najszybszego ujęcia sprawcy i surowego ukarania. Nadzór nad śledztwem przejął osobiście szef Komitetu Śledczego generał Aleksandr Bastrykin.

bEqnZSiL

Dziś mieszkańcy Birulewa ponownie wyszli na ulicę. Z niewiadomych powodów obrzucili petardami miejscowe centrum handlowe i wtargnęli do środka demolując stoiska. Na miejsce zdarzenia przyjechały oddziały specjalne policji OMON. Najbardziej krewkich demonstrantów zatrzymano.

Na pomoc rzucili się ich znajomi. Próbowali przewrócić autobus, a także obrzucili policjantów kamieniami. Stróże prawa musieli użyć pałek, aby rozpędzić tłum. Demonstranci rozbiegli się po osiedlu, a policyjna akcja nadal trwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Wiceszef "Nowej Gaziety" pobity i ograbiony Siergiej Sokołow został zaatakowany w nocy w Moskwie. Sprawców nie schwytano.
Putin żąda od Holandii przeprosin. Za co? _ - Oczekujemy wyjaśnień, a także ukarania winnych _ powiedział Putin. Rosyjski dyplomata twierdzi, że napastnicy weszli do jego mieszkania pod fałszywym pretekstem.
Zamach w Rosji. Dwóch policjantów nie żyje Ponad 20 osób trafiło do szpitali z licznymi ranami - poinformowało Echo Moskwy, zaznaczając, że są to wstępne dane.
Rosyjska policja zatrzymuje opozycjonistów Moskiewska policja zatrzymała co najmniej 16 opozycjonistów . Usiłowali oni zorganizować na Placu Triumfalnym akcję protestu onazwie "Strategia-31".
bEqnZSjm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)