Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
korea południowa
13.06.2014 08:25

W Korei Południowej kolejne zmiany w rządzie. Ministrowie tracą stanowiska po zatonięciu promu

Władze chcą tym ruchem odzyskać poparcie wyborców. Krytykowane są za zbyt późną reakcję na katastrofę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RYU SEUNG-IL/Polaris/East News)
Prezydent Korei Płd. Park Geun Hie

Prezydent Korei Płd. Park Geun Hie wymieniła w piątek siedmiu ministrów, co media komentują jako próbę odzyskania poparcia wyborców po katastrofie promu _ Sewol _, w której zginęło blisko 300 osób. Władze są krytykowane za zbyt późne podjęcie akcji ratunkowej.

Dzisiaj zmieniła się obsada na siedmiu stanowiskach w rządzie, m.in. na czele resortu obrony oraz administracji państwowej i bezpieczeństwa - poinformował prezydencki rzecznik. Desygnowani szefowie ministerstw będą odpowiadać na pytania na forum parlamentu (Zgromadzenia Narodowego), jednak prezydenckie nominacje nie potrzebują zatwierdzenia przez deputowanych.

Szefowa państwa, krytykowana są za - zdaniem krytyków - zbyt późno podjętą i przez to nieskuteczną akcję ratunkową, już wcześniej mianowała nowego premiera i powołała nowego ministra obrony oraz szefa wywiadu.

Od zatonięcia promu_ Sewol _ 16 kwietnia wskaźniki popularności pani prezydent poszybowały w dół. Jednak nie odbiło się to na notowaniach jej partii konserwatywnej o tyle, że - jak pisze agencja Reutera - _ nie poniosła ona sromotnej klęski _ w wyborach samorządowych z 4 czerwca. Konserwatystom udało się zdobyć władzę w ośmiu z 17 ważnych ośrodków; pozostałe przypadły pozostającym w opozycji liberałom.

Prom _ Sewol _ zatonął 16 kwietnia podczas rejsu z portu Inczhon na wyspę Czedżu, stanowiącą popularny cel wycieczek turystycznych. Co najmniej 286 osób zginęło, 172 uratowano. Blisko trzy czwarte osób na pokładzie stanowili uczniowie i nauczyciele ze szkoły średniej pod Seulem.

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie okoliczności tragedii. Wstępnie ustalono, że prom był przeładowany i płynął zbyt szybko, wykonując manewr zwrotu, co spowodowało jego przechył i zatonięcie.

Kilkunastu ocalałych członków załogi, w tym kapitana, którzy opuścili tonący prom przed pasażerami, aresztowano i oskarżono o przyczynienie się do katastrofy. Kilka dni temu rozpoczął się ich proces. Są oskarżeni o nieumyślne spowodowanie utraty życia.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/m305309.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zaskakujaca;decyzja;premiera;korei,56,0,1523512.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zaskakująca decyzja premiera Korei Czung Hong Won przeprosił za _ niewystarczającą reakcję rządu na to nieszczęście _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/m266840.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wladze;w;seulu;ostrzegaja;przed;korea;pln;,78,0,1519950.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Korea Płn. przeprowadzi 4 próbę nuklearną? W miejscu przeprowadzania testów nuklearnych przez Koreę Płn. zaobserwowano ostatnio wzmożoną aktywność - poinformowały władze Korei Płd.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/m246470.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wymiana;ognia;na;morzu;zoltym;miedzy;korea;pln;i;pld;,107,0,1506411.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wymiana ognia na Morzu Żółtym Podczas poniedziałkowych manewrów wojskowych prowadzonych przez marynarkę wojenną Korei Północnej kilka pocisków artyleryjskich spadło na wody terytorialne należące do Korei Południowej.
Tagi: korea południowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz