Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W kopalni "Krupiński" zginął górnik

0
Podziel się:

Wznowienie pracy kopalni Krupiński będzie możliwe po przeprowadzeniu przez ekspertów Urzędu m.in. oględzin miejsca, w którym zginął górnik.

W kopalni "Krupiński" zginął górnik
(jsw.pl)
bESUWtFN

45-letni górnik zginął dziś po południu w należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalni _ Krupiński _ w Suszcu - poinformowała rzeczniczka spółki Katarzyna Jabłońska-Bajer.

_ - Około godziny 16.30 w szybie skipowym doszło do wypadku, w którym śmierć poniósł 45-letni pracownik oddziału szybowego. Pracownik doznał urazu głowy podczas wykonywania rutynowej kontroli szybu _ - powiedziała rzeczniczka JSW.

Ponieważ wypadek nastąpił w szybie wyciągowym z wyciągiem skipowym, w kopalni wstrzymano wydobycie oraz transport węgla na powierzchnię. Okoliczności wypadku - w związku z tym, że miał on miejsce w obrębie wyciągu szybowego - zbada Specjalistyczny Urząd Górniczy w Katowicach.

bESUWtFP

Wznowienie pracy kopalni _ Krupiński _ będzie możliwe po przeprowadzeniu przez ekspertów Urzędu m.in. oględzin miejsca, w którym zginął górnik. To drugi w tym roku śmiertelny wypadek w kopalni _ Krupiński _. 18 kwietnia zginął tam 26-letni pracownik zewnętrznej firmy. W trakcie drążenia nowego chodnika na poziomie 420 m pracownik został pochwycony przez część maszyny drążącej.

Zmarły dziś w _ Krupińskim _ górnik jest piętnastą tegoroczną ofiarą wypadków w polskim górnictwie, a jedenastą - w polskim górnictwie węgla kamiennego. Poprzednia tragedia w śląskich kopalniach miała miejsce 10 lipca w kopalni _ Bielszowice _ w Rudzie Śląskiej.

Kopalnia _ Krupiński _ należy do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. 5 maja ub. roku doszło tam do zapalenia metanu. W wyrobisku 820 m pod ziemią zginęły wówczas trzy osoby: górnik i dwaj idący z pomocą poszkodowanym ratownicy. Ciało drugiego z nich odnaleziono w zadymionym chodniku dopiero po tygodniu poszukiwań. 11 górników zostało rannych.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd apeluje do spółek: Tnijcie koszty, bo kryzys Blisko dwukrotnie wzrosła w ostatnich kilku miesiącach ilość niesprzedanego węgla na przykopalnianych zwałach.
Szefowie kopalni zarobią więcej. Rząd ma plan Członkowie zarządów spółek węglowych, nadzorowanych przez resort gospodarki, będą zatrudnieni na kontraktach menedżerskich.
Kolejny śmiertelny wypadek w kopalni węgla Górnik zmarł w wyniku obrażeń, jakich doznał w trakcie opadu skał stropowych.
bESUWtGq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)