Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kenia
17.06.2014 10:24

W Kenii miała miejsce kolejna napaść ekstremistów. Nie żyje już 9 osób

Kenia stała się celem ataków ze strony somalijskich islamistów odkąd w 2011 roku rządowe siły zbrojne zaangażowały się w Syrii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris Images/East News)
Zamieszki w Kenii

Bojownicy z islamistycznej partyzantki Al-Szabab atakują wioski na wschodzie kraju - poinformowała miejscowa policja, na którą powołuje się agencja AP. Kolejna napaść świadczy o słabym przygotowaniu kenijskich sił bezpieczeństwa.

To kolejny atak islamistów w tym regionie; w niedzielę Al-Szabab zabili blisko 50 osób. Według AFP, powołującej się również na źródła w policji, w ataku na wioskę Madżembeni zginęło minimum 10 osób. Sami islamiści z Al-Szabab twierdzą, że zabili 20 osób.

Madżembeni jest oddalona o ok. 30 km na zachód od turystycznego miasteczka Mpeketoni, gdzie w niedzielę somalijscy bojownicy zabili 49 osób. Według kenijskich sił bezpieczeństwa kilkudziesięciu napastników zaatakowało posterunek policji i bank, podpaliło dwa hotele i strzelało do przechodniów. Również do tego ataku przyznali się członkowie Al-Szabab.

Mpeketoni to niewielka miejscowość położona nad Oceanem Indyjskim, w odległości ok. 100 km od granicy z Somalią oraz ok. 20 km od miasta Lamu, znajdującego się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Kolejny atak przeprowadzony przez Al-Szabab świadczy o słabym przygotowaniu kenijskich sił bezpieczeństwa w okolicach Lamu, przy granicy z Somalią - zauważa agencja Associated Press.

Kenia stała się celem ataków ze strony somalijskich islamistów odkąd w 2011 roku kenijskie siły zbrojne zaangażowały się w walkę z Al-Szabab w Somalii.

W 2011 roku w regionie Lamu doszło do serii porwań zagranicznych turystów, co kenijskie władze wskazywały jako częściową przyczynę interwencji w sąsiedniej Somalii. We wrześniu 2013 roku ok. 70 osób zginęło w ataku czterech bojowników Al-Szabab na centrum handlowe w kenijskiej stolicy Nairobi.

Czytaj więcej w Money.pl
Rośnie liczba zabitych w ataku islamistów Kenia stała się celem ataków ze strony somalijskich islamistów odkąd w 2011 roku kenijskie siły zbrojne zaangażowały się w walkę Al-Szababem w Somalii.
Wpływowy imam zastrzelony w Mombasie Nikt nie przyznał się do zabójstwa. Szejk został zastrzelony w drodze do meczetu Sakina w Mombasie, nad którym kontrolę niedawno przejęli radykalni muzułmanie.
Dwie eksplozje w stolicy. Minimum 10 ofiar Co najmniej dziesięć osób zginęło, a ponad 70 zostało rannych w dwóch eksplozjach, do których doszło w stolicy Kenii, Nairobi.
Tagi: kenia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz