Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aborcja
01.06.2014 13:23

W dniu dziecka marsze dla Życia i Rodziny

Do poszanowania życia od poczęcia, zakazu aborcji i wsparcia dla rodzin, ale nie ingerowania w ich sprawy wzywali uczestnicy Marszu w Krakowie

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Do poszanowania życia od poczęcia, zakazu aborcji i wsparcia dla rodzin, ale nie ingerowania w ich sprawy wzywali uczestnicy marszu w Krakowie. Marsze odbywają się dziś w kilku miastach w kraju.

W marszu, który rano wyruszył z pl. Matejki w Krakowie uczestniczyło według policji ok. 1,5 tys. osób. Nad tłumem powiewały biało-czerwone flagi, a na transparentach były hasła: _ Tak dla życia i rodziny _, _ Rodzina Bogiem silna _. _ Stop gender _, _ Stop dewiacjom _, _ Brońmy rodziny _, _ Stop seksualizacji naszych dzieci _. _ W Polsce nie ma żadnej polityki prorodzinnej _ - przekonywał Piotr Podlecki z Akademii Obrońców Życia.

_ Chcemy pokazać, że wszystkie wartości związane z rodziną są nam bliskie. Powstają ustawy, które w nią godzą, my chcemy bronić tradycyjnej rodziny. Mnie osobiście najbardziej przeszkadza duża ingerencja państwa w rodzinę, choćby poprzez +niebieską kartę+. Rodzina jest stawiana pod pręgierzem, mówi się, że całe zło dzieje się w rodzinie, pod byle pretekstem można rodzicom odebrać dzieci. Nie godzimy się na to _ - mówiła jedna z uczestniczek marszu pani Iwona. Jak dodała, rodziny wielodzietne powinny korzystać ze zwolnień podatkowych, bo byłaby to dla nich realna pomoc.

W marszu uczestniczyły wielopokoleniowe rodziny: babcie, dziadkowie i rodzice z dziećmi, kobiety w ciąży, lekarze oraz aktywiści ruchów pro-life. Uczestnicy marszu skandowali: _ Mniejsze podatki dla ojca i matki _, _ Nie pozwól nikomu rządzić w twoim domu _, _ Hej, hej, hej dziewice są OK _, _ Bóg jest pro-life _

_ Dajemy świadectwo, że rodzina nie zginęła. Stajemy w obronie życia i dzieci nienarodzonych. W Polsce nie ma żadnej polityki prorodzinnej, jest polityka antyrodzinna i antynatalistyczna. Trzeba zintegrować środowiska rodzin i zmienić rząd _ - mówił jeden z organizatorów marszu Piotr Podlecki z Akademii Obrońców Życia w Krakowie. Podkreślił, że wsparciem dla rodzin byłoby: zmniejszenie podatków, likwidacja becikowego, likwidacja tzw. _ błękitnej karty _ i przymusu szkolnego.

Marsz przeszedł przez ul. Floriańską, Rynek Główny, ul. Franciszkańską pod Oknem Papieskim, gdzie oddano hołd Janowi Pawłowi II, a zakończył się w Parku im. H. Jordana piknikiem rodzinnym. Marsz dla Życia i Rodziny zorganizowały środowiska i ruchy pro-life, m.in. Akademia Obrońców Życia i Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Piotra Skargi.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS chce zaostrzyć przepisy dotyczące aborcji _ - Względy eugeniczne, które są w tej chwili jedną z podstaw do legalnej aborcji powinny być wycofane - _ocenił prezes PiS.
Szpital proponuje zniżkę na... aborcję Główny lekarz białoruskiego szpitala twierdzi, że _ tak będzie kobietom łatwiej, bo zarobki nie są u nas zbyt wysokie _.
Aborcja w Hiszpanii będzie nielegalna? Według niektórych konserwatywny rząd Hiszpanii zmierza do przywrócenia stanu prawnego z czasów frankistowskiej dyktatury (1939-1975) całkowicie zakazującej przerywania ciąży.
Tagi: aborcja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz