Notowania

majówka
05.05.2014 07:00

W długi majowy weekend na drogach zginęło 36 osób

Od środy do niedzieli na polskich drogach doszło do 369 wypadków, w których 457 osób zostało rannych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Szymon Blik / REPORTER)

Od środy do niedzieli na polskich drogach doszło do 369 wypadków, w których 457 osób zostało rannych. Podczas pięciu ostatnich dni policjanci zatrzymali 1539 pijanych kierowców - poinformowała dziś Komenda Główna Policji.

Podczas _ majówki _ na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Funkcjonariusze kontrolowali także ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

_ Nadal wśród głównych przyczyn wypadków są: nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu _ - poinformowała Iwona Kuc z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji.

W ubiegłym roku w trakcie pięciodniowej _ majówki _ doszło w sumie do 325 wypadków, w których życie straciło 39 osób, a 418 zostało rannych. Zatrzymano wówczas ponad 2,2 tys. nietrzeźwych kierowców.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę po spożyciu alkoholu - gdy jego zawartość we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila - grozi zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny; jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Majówka to wielu zabitych i tysiące pijanych 66 osób zginęło, a 846 zostało rannych w 660 wypadkach, do jakich doszło na drogach w ciągu ostatnich dziewięciu dni - poinformowała Komenda Główna Policji.
Dramat na drogach. 200 wypadków, nie żyje... Od piątku w 188 wypadkach zginęło 25 osób, było też 224 rannych
Miesiąc z prawkiem i już na podwójnym gazie Kierująca włączyła lewy kierunkowskaz i zjechała na lewy pas, a następnie gwałtownie skręciła w prawo. Po zatrzymaniu okazało się, że w jej organizmie jest ponad promil alkoholu.
Tagi: majówka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz