Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Czechach zatrzymano podejrzanych o rozprowadzanie w Polsce marihuany

0
Podziel się:

Trzem z nich postawiono zarzuty niedozwolonego wytwarzania i sprzedawania środków odurzających.

W Czechach zatrzymano podejrzanych o rozprowadzanie w Polsce marihuany
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Czeska policja poinformowała o zatrzymaniu czterech mężczyzn, w tym obywatela polskiego, których podejrzewa, że przez kilka lat rozprowadzali w Czechach i przede wszystkim w Polsce marihuanę.

Trzem z nich postawiono zarzuty niedozwolonego wytwarzania i sprzedawania środków odurzających, wobec dwóch zastosowano areszt tymczasowy. W trakcie policyjnej akcji przechwycono również 31 kilogramów marihuany czarnorynkowej wartości około 2 mln koron (310 tys. złotych).

_ Jesteśmy zadowoleni głównie dlatego, że udało się nam zatrzymać szefa całej szajki - obywatela polskiego, który już kilka lat mieszka w Czechach _ - powiedział kierujący policją kryminalną w kraju (województwie) pardubickim Milan Szimek. Według niego, podejrzani uprawiali swój proceder co najmniej od połowy 2011 roku, a przez ich ręce przeszły dziesiątki kilogramów marihuany. Źródeł pochodzenia narkotyku policja na razie nie ujawniła.

Zatrzymany Polak był już w przeszłości w Polsce dwukrotnie skazany za czyny przestępcze z użyciem przemocy.

Na trop szajki naprowadziła śledczych przeprowadzona w październiku w uzdrowiskowym mieście Laznie Bohdanecz w kraju pardubickim kontrola samochodu osobowego, w którym znaleziono ponad 20 kilogramów marihuany. Nie jest wykluczone, że dochodzenie w tej sprawie obejmie jeszcze inne osoby.

Czytaj więcej w Money.pl
Czeska policja bierze się za kierowców Uwaga kierowcy podróżujący przez Czechy. Przez cały weekend będzie można napotkać na drogach liczne patrole policji. Wzmożone kontrole na czeskich drogach
Czechy: Milion litrów nielegalnego alkoholu Zbiorniki mafia napełniała przy pomocy rurociągu wyprowadzonego poza hale fabryczne na odległość ponad stu metrów.
Namierzyli ich w sieci. Wpadło 14 osób CBŚ zatrzymała 14 osób, zajmujących się sprzedażą i produkcją materiałów wybuchowych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)