Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W ciągu 4 dni na drogach zginęły 32 osoby, a 465 zostało rannych

0
Podziel się:

Policja radzi kierowcom, by pokonując duże odcinki drogi zatrzymywali się na odpoczynek. Pieszym zaś przypomina, że bezpieczniej jest nosić elementy odblaskowe na ubraniu.

W ciągu 4 dni na drogach zginęły 32 osoby, a 465 zostało rannych
(PAP/ Darek Delmanowicz)

Od środy do soboty na drogach zginęły 32 osoby, a 465 zostało rannych. W tym czasie doszło do 361 wypadków, zatrzymano 1356 nietrzeźwych kierowców - poinformowała Komenda Główna Policji. Policjanci apelują, by nie zostawiać powrotu na ostatnią chwilę.

Od środy trwa policyjna akcja _ Znicz 2012 _. Na drogach krajowych, wyjazdowych z miast i w okolicach cmentarzy jest więcej funkcjonariuszy niż zazwyczaj. Kontrolowana jest prędkość, trzeźwość kierowców i stan techniczny aut. Policjanci szczególną uwagę zwracają na to, czy dzieci są przewożone w fotelikach, a wszyscy pasażerowie mają zapięte pasy oraz czy pojazdy nie są przeładowane.

Jak poinformował w niedzielę nadkomisarz Robert Horosz z Komendy Głównej Policji, od środy do soboty na polskich drogach doszło do 361 wypadków. Zginęły w nich 32 osoby, a 465 zostało rannych. Policjanci zatrzymali również 1356 nietrzeźwych kierowców.

Policyjne dane wskazują, że prawdopodobnie wielu kierowców zostawiło powrót do domu na ostatnią chwilę. _ - Wczoraj na drogach było spokojnie, dzisiaj też jeszcze nie mamy drastycznie zwiększonego ruchu, więc prawdopodobnie większość osób będzie decydowała się na powrót do domu po południu i wieczorem _ - powiedział Horosz w niedzielę wcześnie rano.

_ - Mimo wszystko jeszcze nie jest za późno na apel do kierowców, żeby jednak już w tej chwili zaczynali powroty, zwłaszcza z odległych miejsc. To na pewno zmniejszy pośpiech i niepokój, czy się zdąży i będzie na czas, żeby odpocząć przed pracą w poniedziałek _ - przekonywał.

Policjanci zwracają się do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze, nieprzekraczanie dozwolonej prędkości, jazdę zgodnie z przepisami i zachowanie trzeźwości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za jazdę po spożyciu alkoholu - gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila - grozi zakaz prowadzenia pojazdów do trzech lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny; jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat.

Policja radzi kierowcom, by pokonując duże odcinki drogi zatrzymywali się na odpoczynek. Pieszym zaś przypomina, że bezpieczniej jest nosić elementy odblaskowe na ubraniu.

Już wcześniej funkcjonariusze zwracali też uwagę, że mimo słonecznej aury jezdnie mogą być śliskie, szczególnie nad ranem, w nocy, w pobliżu obszarów zalesionych, zbiorników wodnych, na wzniesieniach.

Tegoroczna akcja _ Znicz _ rozpoczęła się w środę i zakończy się niedzielę. Bierze w niej udział ok. 10 tys. funkcjonariuszy wspieranych przez 700 żołnierzy Żandarmerii Wojskowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie muszą zapomnieć o piwie, jeśli... Rosyjscy kierowcy muszą zapomnieć o małym piwku za kółkiem. Większość posłów w Dumie Państwowej nie chce zapisu dopuszczającego 0,2 promila alkoholu we krwi kierowcy.
Od dziś za parkowanie w centrum zapłacisz Od dzisiaj postawienie w niej samochodu będzie wymagało wykupienia biletu w parkomacie. Stałym mieszkańcom strefy przysługuje tańszy abonament.
Betlejem opustoszało. Protestują przeciw... Wiele sklepów było zamkniętych, a Betlejem i inne miasta opustoszały.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)