Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Chinach zaskakujące orzeczenie sądu

0
Podziel się:

Chińska komisja arbitrażowa ds. sporów pracowniczych nie przyznała racji pracodawcy, który zwolnił 40 pracowników za udział w strajku.

W Chinach zaskakujące orzeczenie sądu
(Polaris Images/East News)

Chińska komisja arbitrażowa ds. sporów pracowniczych nie przyznała racji pracodawcy, który zwolnił 40 pracowników za udział w strajku - poinformowały chińskie media. Takie wyroki nadal nie są częste w drugiej gospodarce świata.

40 pracowników sektora produkcji przeprowadziło 16-dniowy strajk w lutym w proteście przeciwko przeniesieniu ich przedsiębiorstwa w prowincji Fujian, na południowym wschodzie Chin. Zostali zwolnieni już w kolejnym miesiącu - pisze dziennik _ Global Times _.

Zwolnienia zostały następnie uznane za bezprawne przez oficjalną komisję pełniącą rolę sądu pracy - podaje gazeta, powołując się na magazyn gospodarczy _ Caixin _.

Według tego źródła pracodawca zapowiedział złożenie odwołania od orzeczenia.

Chińska partia komunistyczna dąży do ukrócenia niezależnych systemów obrony pracowniczej i dopuszcza wyłącznie jeden związek zawodowy, bezpośrednio przez nią kontrolowany.

Jednak pracownicy są coraz bardziej skłonni manifestować swe niezadowolenie podczas sporów pracowniczych, których każdego roku odnotowuje się dziesiątki tysięcy w Chinach, zwłaszcza na południu, w sektorze wytwórczym i eksportowym.

Czytaj więcej w Money.pl
Zwalczają tygrysy i muchy za biurokrację Urzędnikom wymierzono kary za _ łamanie zarządzeń dotyczących walki z biurokracją, wystawnością i ceremoniałem _.
Chciał się wysadzić na lotnisku. Dostał... Chciał się wysadzić na lotnisku, by zwrócić uwagę na swój los: kilka lat temu został brutalnie pobity przez państwowe służby paramilicyjne, przez co stracił czucie w nogach.
To najgłośniejszy proces w Chinach Miał przyjąć łapówki na równowartość 11 milionów złotych, sprzeniewierzyć kolejne 2,5 mln zł i jeszcze tuszować morderstwo popełnione przez żonę. Wszystko pod okiem Komunistycznej Partii Chin.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)