Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
korupcja w brazylii
05.12.2011 09:01

W Brazylii dymisja Carlosa Lupi

Wczoraj wieczorem dymisję złożył szef resortu pracy Carlos Lupi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gervásio Baptista/agenciabrasil.ebc.com.br/CC)

Na skutek zarzutów korupcyjnych w Brazylii do dymisji podał się szósty w ciągu ostatnich sześciu miesięcy minister. Wczoraj wieczorem dymisję złożył szef resortu pracy Carlos Lupi (na zdj.).

Lupi oskarżył media o _ polityczne i osobiste prześladowania _. Dymisję ministra zasugerowała w ubiegłym tygodniu komisja etyki przy prezydencie Brazylii, po wcześniejszych doniesieniach o przypadkach korupcji w resorcie pracy przy zawieraniu umów z organizacjami pozarządowymi.

Lupi odrzucił wszelki oskarżenia. _ Nie ma na to żadnych dowodów, a ja sam zostałem pozbawiony prawa do obrony _ - oświadczył. Od początku czerwca na skutek zarzutów korupcyjnych do dymisji podało się już pięciu ministrów: rolnictwa Wagner Rossi, sportu Orlando Silva, turystyki Pedro Novais, komunikacji Alfredo Nascimento i szef gabinetu Antonio Palocci.

Czytaj więcej o łamaniu prawa w Brazylii
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t114101.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/afera;korupcyjna;w;brazylii;aresztowania;i;dymisje,179,0,889011.html) Skandal korupcyjny. Aresztowali ministra Brazylijska policja aresztowała 38 osób w ministerstwie turystyki pod zarzutem korupcji, niewłaściwego wykorzystania funduszy publicznych i oszukańczych kontraktów. Wśród aresztowanych jest wiceminister Frederico Silva da Costa - poinformowała policja.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/190/t155582.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tragiczny;wypadek;w;brazylii;nielegalny;przewoz,222,0,981726.html) Nielegalny przewóz robotników. 36 ofiar W stanie Bahia, w północno-wschodniej Brazylii, 36 osób zginęło wskutek zderzenia samochodu ciężarowego z autobusem, który przewoził nielegalnie robotników.
Tagi: korupcja w brazylii, brazylia, korupcja, ministrowie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz