Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polskie obozy
16.04.2013 09:58

W Berlinie przesłuchanie wydawcy "Die Welt" za ,,polskie obozy"

Polak domaga się przeprosin od niemieckiego dziennika i wpłaty pół miliona złotych na cele społeczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wulfstan/CC)

Przed sądem w Berlinie zostanie dziś przesłuchany wydawca dziennika _ Die Welt _ Thomas Schmid. To element procesu jaki w Polsce wytoczono gazecie za używanie sformułowania _ polski obóz koncentracyjny _.

Sprawa toczy się przed Sądem Okręgowym w Warszawie, ale wydawca gazety zostanie przesłuchany w Niemczech w ramach tak zwanej pomocy prawnej. Gazetę pozwał do sądu Polak Zbigniew Osewski. Mężczyzna poczuł się urażony stwierdzeniem _ polski obóz koncentracyjny _ jakie pojawiło się na łamach dziennika.

Domaga się przeprosin i wpłaty pół miliona złotych na cele społeczne. Poza tym prawnicy domagają się od warszawskiego sądu, aby jeszcze przed wydaniem wyroku zakazał rozpowszechniania zwrotu _ polskie obozy _.

Dziennik _ Die Welt _ użył sformułowania _ polski obóz koncentracyjny Majdanek _ w 2008 roku. Gazeta opublikowała już przeprosiny. Pozwani wnoszą o oddalenie pozwu.

Czytaj więcej w Money.pl
Są wyroki dla pseudokibiców z Krakowa Pięciu mężczyzn próbowało przejść przez bramki, mając przy sobie zabronione materiały pirotechniczne.
Ważne decyzje w sprawie Amber Gold -_ Dzisiejsze, kolejne zarzuty dotyczą oszustwa na znaczną wartość ponad 660 milionów złotych _ - mówi prokurator.
Sąd po stronie podatnika. Porażka fiskusa Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie potwierdził, że podatnik, który wyleasinguje bankowóz, może odliczyć cały VAT zawarty w ratach leasingowych i w cenie paliwa.
Tagi: polskie obozy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz