Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Belwederze skończyło się spotkanie prezydenta z premierem

0
Podziel się:

Według prezydenckiej kancelarii, głównym tematem rozmowy będzie szczyt NATO w Newport w Walii.

W Belwederze skończyło się spotkanie prezydenta z premierem
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)
bEILNFvV

Po 22 zakończyło się w Belwederze spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z premierem Donaldem Tuskiem. Według prezydenckiej kancelarii, głównym tematem rozmowy było szczyt NATO w Newport w Walii.

Wcześniej źródła rządowe poinformowały PAP, że premier ma rozmawiać z prezydentem także o ewentualnej kandydaturze Ewy Kopacz na premiera. Kopacz zyskała w środę poparcie zarządu partii rządzącej. Politycy PO z zarządu partii podkreślali jednak, że decyzja ws. desygnowania nowego premiera należy do prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Także prezydent powiedział w środę, że zgodnie z konstytucją to on desygnuje premiera i rekomendacja zarządu PO nie jest dla niego wiążąca. "Prezydent jest w tym zakresie zupełnie nieskrępowany. Decyduje o tym konstytucja, ale też decyduje i zdrowy rozsądek, i odpowiedzialność za państwo polskie" - powiedział Komorowski.

bEILNFvX
Czytaj więcej w Money.pl
Tusk szykuje strategie przed wyborami Szef platformy ma zaplanowane spotkania z zarządami wszystkich regionów.
Podsłuchy wyszły Tuskowi na dobre? Newsweek informuje, że podczas posiedzenia zarządu partii, Donald Tusk powiedział, że jest „zbudowany tym, co usłyszał na nagraniach podsłuchanych rozmów”.
Ewentualne zmiany w rządzie dopiero po wakacjach Zakończyło się spotkanie zarządu Platformy Obywatelskiej. Politycy rozmawiali głównie o nadchodzących wyborach samorządowyh
bEILNFwy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)