Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W weekend Wszystkich Świętych ułatwienia na drogach

0
Podziel się

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zapowiada zwiększenie obsady kadrowej w punktach poboru opłat.

W weekend Wszystkich Świętych ułatwienia na drogach
(LECH GAWUC REPORTER)
bDIlwuWd

W związku ze zwiększonym natężeniem ruchu, w najbliższy weekend mają być wprowadzone udogodnienia na zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad odcinkach autostrad A1, A2 i A4 - zapowiada Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Jak poinformował resort infrastruktury i rozwoju, od dzisiaj do niedzieli na autostradach możliwe jest zwiększone natężenie ruchu pojazdów na niektórych odcinkach i punktach poboru opłat.

Chodzi o autostradę A4 (wyjazd z Wrocławia - punkt poboru opłat Karwiany, wyjazd z Gliwic - punkt poboru opłat Żernica oraz odcinek Kraków - Katowice), A2 (odcinek Konin - Stryków - punkt poboru opłat Żdżary i Stryków oraz południowa obwodnica Poznania)
, a także A1 (odcinek Gdańsk - Toruń - punkt poboru opłat Rusocin i Nowa Wieś)

bDIlwuWf

_ - Od piątku do niedzieli na drogach w zarządzie GDDKiA, objętych elektronicznym systemem poboru opłat viaTOLL, zostanie zwiększona obsada kadrowa w punktach poboru opłat _ - podkreśliło MIR. Dodatkowi pracownicy mają pomagać kierowcom w pobieraniu biletów wjazdowych. Możliwe będzie też uruchomienie tzw. bramek rewersyjnych. _ - Są one przystosowane do obsługi ruchu wjazdowego i wyjazdowego _ - wyjaśnił resort.

MIR poinformowało ponadto, że na autostradzie A1, na odcinku Gdańsk - Toruń, dodatkowi pracownicy będą pomagali kierowcom w pobieraniu biletów wjazdowych na bramkach w przypadku zatorów. _ - Wprowadzona zostanie też możliwość dokonywania płatności kartami płatniczymi bez konieczności wpisywania PIN-u. Na autostradzie A2 kasy będą pracowały w pełnej obsadzie, tak by uiszczanie opłat było prowadzone w sposób płynny _ - zaznaczyło ministerstwo.

Z kolei na autostradzie A4 na odcinku Katowice - Kraków, w punkcie poboru opłat Balice, mają być uruchomione wszystkie bramki i dodatkowi inkasenci do doraźnej pomocy kierowcom. - _ W sytuacjach spiętrzeń ruchu zostanie uruchomiona tzw. bramka prawostronna, uruchamiana na pasie skrajnym _ - dodano.

Od godz. 14.00 w piątek do godz. 22.00 w niedzielę służby drogowe GDDKiA, w tym dyżurni ogólnopolskich Punktów Informacji Drogowej, będą pracowali we wzmocnionym składzie. Ma to zapewnić sprawne zarządzanie sytuacją na drogach. _ - Planowana jest też ścisła współpraca z Policją i Inspektoratem Transportu Drogowego _ - podkreślono.

bDIlwuWl

W całej Polsce, w piątek w godzinach 18.00-22.00 I w sobotę 8.00-22.00, będzie obowiązywał zakaz ruchu ciężarówek powyżej 12 ton.

Wiceminister infrastruktury i rozwoju Zbigniew Rynasiewicz pytany w piątek przez dziennikarzy w Leżajsku o możliwość zniesienia opłat za bramki w ten weekend, odparł: _ Mam nadzieję, że takiej potrzeby nie będzie. Podjęliśmy działania organizacyjne, by zminimalizować zagrożenie powstawania dużych kolejek na autostradach. Jeśli ktoś będzie czekał 10-15 minut, to nie jest długo _ - zaznaczył.

Czytaj więcej w Money.pl
Ważna reforma zagrożona? Jest komentarz Wątpliwości, co do możliwości wprowadzenia ułatwień w dostępie do leczenia nowotworów, mają organizacje medyczne.
Rosyjskie embrago. Produkty trafią do ubogich Od 14 sierpnia do 14 października 2014 Banki Żywności przekazały dla osób potrzebujących ponad 6 tys. ton warzyw i owoców.
Podpalono auta. 4 należały do jednej osoby o podpalenia aut doszło na ulicy Raciborskiego w dzielnicy Morena.
bDIlwuWG
Źródło:
KOMENTARZE
(0)