Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Poznaniu liczą głosy, ale prowadzi...

0
Podziel się

Praca cały czas trwa, ale z przerwami, bo system często się zawiesza, co wstrzymuje pracę komisji - przyznają przedstawiciele PKW.

W Poznaniu liczą głosy, ale prowadzi...
(Bartek Sadowski/Money.pl)
bDIYXQEl

Według PKW po podliczeniu 35,18 proc. protokołów w wyborach na prezydenta Poznania prowadzi obecny prezydent Ryszard Grobelny z 28,87 proc. głosów. Drugie miejsce zajmuje Jacek Jaśkowiak (PO) z wynikiem 20,81 proc. Trzeci jest Tadeusz Dziuba (PiS) z 19,8 proc.

PKW podała cząstkowe wyniki wyborów na prezydenta Poznania podczas konferencji prasowej w Warszawie. Liczenie głosów w Poznaniu nadal trwa i według informacji przekazanych przez miejską komisję wyborczą może się zakończyć najwcześniej w godzinach południowych.

Jak powiedział Wojciech Kasprzak z miejskiej komisji wyborczej, o godz. 5.30 zarejestrowanych było 231 z 253 obwodowych komisji wyborczych. _ Z czego 163 komisje zostały przyjęte _ - dodał Kasprzak.

bDIYXQEn

Przedstawiciel miejskiej komisji dodał, że nie ma informacji o cząstkowych wynikach głosowania. _ Praca cały czas trwa, ale z przerwami, bo system często się zawiesza, co wstrzymuje pracę komisji _ - przyznał Kasprzak.

Komisja początkowo przewidywała, że zakończy liczenie głosów ok. godz. 6. Teraz zakłada, że nastąpi to ok. południa lub nawet po południu.

Niedzielny sondaż Ipsos dla TVP, TVN24 i Polsatu wskazywał, że dotychczasowy prezydent Poznania Ryszard Grobelny otrzymał 27,3 proc.

Poseł Tadeusz Dziuba (PiS) i przedsiębiorca Jacek Jaśkowiak (PO) uzyskali po 21 proc. Przedwyborcze sondaże przewidywały, że Grobelny uzyska poparcie przekraczające 40 proc. W niedzielę prezydent, komentując sondaż Ipsos mówił, że niższy od spodziewanego wynik mógł być efektem ostrej kampanii i większej liczby ataków ze strony kontrkandydatów.

bDIYXQEt

W 2010 roku Ryszard Grobelny uzyskał w I turze wyborów 49,52 proc. głosów. Tadeusz Dziuba (PiS) miał 14,08 proc. poparcia. Bezpartyjny wówczas Jacek Jaśkowiak uzyskał 7,16 proc. głosów. W drugiej turze Grobelny wygrał z kandydatem PO Grzegorzem Ganowiczem uzyskując 66,26 proc. poparcia.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent znów wygrywa pewnie w Lublinie Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do sejmiku województwa lubelskiego - wynika z sondaży. Ale prezydentem miasta zostanie...
We Wrocławiu wyniki z ponad połowy komisji Według sondażu, w drugiej turze wyborów na prezydenta stolicy Dolnego Śląska zmierzą się...
On będzie rządził Toruniem? Prawie pewne Michał Zaleski został prezydent Torunia - podała Państwowa Komisja Wyborcza po zatwierdzeniu 42,50 proc. protokołów z głosowań.
Oto najwięksi wygrani i najwięksi przegrani wyborów Wiadomo kto wygrał, a kto przepadł w wyborach do sejmików wojewódzkich.
bDIYXQEO
Źródło:
KOMENTARZE
(0)