Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W.Brytania: Raport ujawnił, że żołnierze maltretowali Irakijczyków

0
Podziel się:

Opublikowany raport z oficjalnego dochodzenia ujawnił, że brytyjscy żołnierze maltretowali dziewięciu Irakijczyków pojmanych w 2004 roku.

W.Brytania: Raport ujawnił, że żołnierze maltretowali Irakijczyków
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)
bESVuHMB

Opublikowany w środę raport z oficjalnego dochodzenia ujawnił, że brytyjscy żołnierze maltretowali dziewięciu Irakijczyków pojmanych w 2004 roku po stoczonej walce, ale uznał za bezpodstawne oskarżanie tych żołnierzy o zabijanie i torturowanie jeńców.

Rozpoczęte w 2009 roku i kierowane przez sędziego śledztwo ustaliło, że w brytyjskim obozie wojskowym Camp Abu Naji na południu Iraku zawiązywano zatrzymanym oczy, pozbawiano ich jedzenia i snu oraz stosowano wobec nich groźby w trakcie przesłuchań.

Prowadzący dochodzenie sędzia Thayne Forbes skrytykował także brytyjskich żołnierzy za _ niesmaczne trofea _ - takie jak fotografowanie siebie w scenach z jeńcami.

bESVuHMD

Jednak według Forbesa, kierowane pod adresem brytyjskich żołnierzy oskarżenia o zabijanie, kaleczenie i torturowanie zatrzymanych są _ wyłącznie produktem świadomych kłamstw, nieokiełzanej spekulacji i głęboko zakorzenionej wrogości _.

Czytaj więcej w Money.pl
Brytyjscy żołnierze wrócą do Iraku Już obecnie kilkunastu brytyjskich żołnierzy szkoli kurdyjskich peszmergów na północy Iraku w posługiwaniu się dostarczonym im sprzętem i bronią.
Parlament wydał zgodę na bombardowania w Iraku Premier David Cameron nazwał Państwo Islamskie _ psychopatycznymi mordercami stosującymi średniowieczne metody _.
bESVuHNe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)