Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna domowa w syrii
27.07.2013 11:53

Użycie broni chemicznej w Syrii. Będzie śledztwo ONZ

Pierwsze doniesienia o używaniu przez władze w Syrii broni chemicznej w Syrii pojawiły się rok temu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Będzie śledztwo ONZ w sprawie używania broni chemicznej przez Syrię. Na razie nie wiadomo czy do tego kraju zostaną wpuszczeni inspektorzy Narodów Zjednoczonych.

W komunikacie ONZ czytamy, że wspólne stanowisko w tej sprawie uzgodnili we wtorek i w środę Damaszku dwaj wysłannicy ONZ oraz premier Syrii i minister spraw zagranicznych tego kraju.

Pierwsze doniesienia o używaniu przez władze w Syrii broni chemicznej w Syrii pojawiły się rok temu. Amerykański wywiad donosił, że reżim Baszara al-Asada walczy z opozycją między innymi za pomocą trującego gazu sarinu. Później syryjskie władze i opozycja nawzajem oskarżały się o użycie tego typu broni.

Czytaj więcej w Money.pl
Polski dziennikarz w rękach islamistów Agencja Reuters informuje, że w Syrii uprowadzono polskiego fotoreportera Marcina Sudera.
Wstrząsające doniesienia o sytuacji w Syrii W konflikcie syryjskim zginęło już ponad 100 tysięcy ludzi - oświadczył sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun, który zaapelował też o ponowienie prób zorganizowania konferencji pokojowej.
Pentagon ujawnia koszt interwencji w Syrii Kampania lotnicza przeciwko siłom prezydenta Assada wymagałaby zaangażowania setek samolotów, wielu okrętów wojennych i łodzi podwodnych.
Tagi: wojna domowa w syrii, onz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz