Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Uwolnienie Julii Tymoszenko jeszcze nie teraz? Są wątpliwości

0
Podziel się:

Zdaniem cytowanego przez dziennik Wiesti politologa Wadyma Karasiowa władze chcą pokazać, że Tymoszenko może opuścić Ukrainę tylko na ich warunkach, a nie opozycji.

Uwolnienie Julii Tymoszenko jeszcze nie teraz? Są wątpliwości
(ASSOCIATED PRESS/</br>FOTOLINK/East News)

Julia Tymoszenko ma małe szanse na opuszczenie Ukrainy przed szczytem Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Niewykluczone, że dziś w Radzie Najwyższej przeprowadzone zostanie głosowanie nad ustawami, które pozwoliłyby skazanym na leczenie za granicą. Dziennik _ Komsomolska Prawda _ przypomina, że wczoraj komisja parlamentarna uznała, iż wszystkie projekty trzeba dopracować.

Głosowanie może jednak zostać zorganizowane, przy czym żadna ustawa nie zdobędzie ponad połowy głosów. Ewentualnie zostanie przyjęty w pierwszym czytaniu projekt przewidujący, że wyjazd na leczenie jest tylko przerwą w wykonywaniu wyroku, jak chce tego rządząca Partia Regionów.

Dziennik _ Wiesti _ cytuje opinię politologa Wadyma Karasiowa. Jego zdaniem władze chcą pokazać, że Julia Tymoszenko może opuścić Ukrainę tylko na ich warunkach, a nie opozycji. Ta ostatnia proponuje, aby wyjazd na leczenie oznaczał zwolnienie z dalszego odbywania kary.

Władze chcą pokazać, że losy Ukrainy zależą wyłącznie od nich. Wciąż także rządzący w Kijowie liczą na to, że uda się podpisać umowę stowarzyszeniową z Unią Europejską bez rozwiązania sprawy Julii Tymoszenko.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina: wciąż brak decyzji ws. Tymoszenko Mimo że jej uwolnienie jest głównym warunkiem umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE, komisja parlamentarna, która zamierzała zająć się projektami ustawy, nie zebrała kworum.
Kwaśniewski w Kijowie. Nieplanowana wizyta Jeżeli sprawa byłej premier nie zostanie rozwiązana, Ukraina nie może liczyć na podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską w listopadzie tego roku na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie.
Kwaśniewski: Ukraina nie spełnia warunków Konferencja przewodniczących Parlamentu Europejskiego postanowiła przedłużyć misję Kwaśniewskiego i Coxa o miesiąc, do 15 listopada.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)