Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Uwolnienie Bialackiego. UE czeka na kolejnych więźniów politycznych

0
Podziel się:

Na wolność aktywista wyszedł 20 miesięcy przed odbyciem całego wyroku.

Uwolnienie Bialackiego. UE czeka na kolejnych więźniów politycznych
(Bladyniec/CC0 1.0/wikimedia)
bEJbXoEl

Unia Europejska z zadowoleniem przyjęła uwolnienie Alesia Bialackiego. Jeden z czołowych białoruskich opozycjonistów został dziś wypuszczony z kolonii karnej i wrócił do Mińska.

Stanowisko Wspólnoty w tej sprawie przedstawiła rzeczniczka szefowej unijnej dyplomacji. W krótkim, zaledwie kilkuzdaniowym oświadczeniu czytamy, że wypuszczenie Bialackiego na wolność jest _ ważnym krokiem białoruskich władz, za którym natychmiast powinny pójść zwolnienia pozostałych więźniów politycznych wraz z przywróceniem im wszystkich praw obywatelskich i politycznych _.

Takie działania, jak dodała rzeczniczka, mogłyby przyczynić się do poprawy relacji między Unią Europejską a Białorusią.

bEJbXoEn

Aleś Bialacki , szef Centrum Obrony Praw Człowieka _ Wiosna _ , w listopadzie 2011 został skazany na cztery i pół roku więzienia. Chodziło o używanie prywatnych kont bankowych w Polsce i na Litwie, w celu finansowania działalności organizacji. Na wolność aktywista wyszedł 20 miesięcy przed odbyciem całego wyroku.

Czytaj więcej w Money.pl
Białoruś zwolniła więźnia politycznego Bialacki trafił do więzienia, bo sąd uznał, że nie zapłacił on podatków od ponad 560 tys. euro.
Białoruś wzmocni ochronę swoich produktów Według opracowywanych przepisów od 1 lipca 12 dużych firm państwowych otrzyma status specjalnego importera.
Łukaszenka za jednością terytorium Ukrainy Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka opowiedział się za dialogiem między Kijowem a Moskwą oraz poparł jedność terytorialną Ukrainy.
bEJbXoEO
KOMENTARZE
(0)