Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Uwolnić Pussy Riot" i brutalne morderstwo. "Makabryczna prowokacja"

0
Podziel się:

W Kazaniu, na miejscu zabójstwa dwóch kobiet, odkryto napis "Free Pussy Riot".

"Uwolnić Pussy Riot" i brutalne morderstwo. "Makabryczna prowokacja"
(AP/FOTOLINK/East News)
bFelGDrF

W Kazaniu, na miejscu zabójstwa dwóch kobiet, odkryto napis _ Free Pussy Riot _ - poinformował w czwartek Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej. Kazań jest stolicą Tatarstanu, republiki wchodzącej w skład FR.

KŚ podał, że 76-letnią emerytkę i jej 38-letnią córkę zamordowano między 24 a 26 sierpnia. Kobiety mieszkały razem. Policję zaalarmowali sąsiedzi, którzy na klatce schodowej poczuli odór rozkładających się ciał.

Według KŚ morderca działał ze szczególnym okrucieństwem. Ciała kobiet zostały zmasakrowane, na obu stwierdzono po kilkadziesiąt ran kłutych i ciętych. Napis _ Free Pussy Riot _ zabójca zostawił na ścianie w korytarzu i prawdopodobnie wykonał go krwią ofiar.

bFelGDrH

KŚ nie podał żadnych innych szczegółów. Poinformował tylko, że wszczęto śledztwo, mające określić okoliczności zbrodni, ustalić jej sprawców i wyjaśnić ich motywy.

Zdaniem lokalnych mediów pozostawienie na miejscu morderstwa napisu, który sugeruje poparcie dla trzech członkiń punkrockowej grupy Pussy Riot, skazanych przez sąd w Moskwie na dwa lata łagru za wykonanie w prawosławnej świątyni antyputinowskiego utworu, może być prowokacją lub próbą skierowania śledztwa w sprawie zabójstwa na fałszywy trop.

Adwokat artystek Nikołaj Połozow określił zbrodnię w Kazaniu jako _ nikczemną, brudną prowokację _. Podkreślił też, że stronnicy Pussy Riot w swojej masie uciekają się wyłącznie do legalnych form protestu. _ - Jest to makabryczna, nieludzka prowokacja, albo przypadek z psychiatrii klinicznej, tj. czyn jakiegoś maniaka _ - dodał.

Cytowany przez niezależną telewizję internetową Dożd kazański obrońca praw człowieka Paweł Czykow zauważył, że sprawa Pussy Riot w Kazaniu nie zyskała tak szerokiego rozgłosu, jak w Moskwie.

bFelGDrN

Chamowniczeski Sąd Rejonowy w Moskwie skazał 17 sierpnia 22-letnią Nadieżdę Tołokonnikową, 24-letnią Marię Alochiną i 29-letnią Jekatierinę Samucewicz na dwa lata pozbawienia wolności za _ chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną _. Były one wśród pięciu performerek z Pussy Riot, które 21 lutego w moskiewskim Soborze Chrystusa Zbawiciela, najważniejszej świątyni prawosławnej Rosji, wykonały utwór _ Bogurodzico, przegoń Putina _.

W ich zamyśle akcja była protestem przeciwko powrotowi Władimira Putina na Kreml i poparciu, jakiego w kampanii wyborczej udzielił mu zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi prawosławnej Cyryl. Swój występ młode kobiety określiły jako _ modlitwę punkową _. Wkrótce po kontrowersyjnej akcji trzy artystki zostały aresztowane.

Po wyroku na Pussy Riot w Rosji doszło do serii aktów religijnego wandalizmu. W obwodzie archangielskim i czelabińskim nieznani sprawy ścięli cztery przydrożne krzyże prawosławne. Natomiast w Kaliningradzie i Pskowie zbezczeszczono cerkwie, malując na ich murach napisy w obronie Pussy Riot.

Członkinie grupy potępiły te akty wandalizmu wymierzone w rosyjską Cerkiew prawosławną, zwłaszcza - niszczenie krzyży.

bFelGDrO
Czytaj więcej w Money.pl
Adwokaci Pussy Riot złożyli apelację. Pomoże? Skarga apelacyjna powinna być rozpatrzona w ciągu miesiąca.
Nieoczekiwany obrót sprawy Pussy Riot - _ Na postmodernistycznym Zachodzie wielu zapomina o chrześcijańskich korzeniach Europy, a jednocześnie nie chcą szanować uczuć wyznawców innych religii _ - grzmi rosyjski MSZ.
bFelGDsi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)