Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Uwaga na kieszkonkowców. Teraz mają łowy

0
Podziel się:

Policja radzi, by mając zakupy w obu rękach, pamiętać o trzymaniu torebki przy sobie, a oglądając prezenty, nie zostawiać wartościowych rzeczy na ladzie.

Uwaga na kieszkonkowców. Teraz mają łowy
(Sergey Lavrentev/Dreamstime.com)

Policja apeluje o czujność przed złodziejami. W okresie przedświątecznym nasila się ich aktywność.
_ Czasami jest to nasza chwilowa nieuwaga, czasami sami podpowiadamy złodziejowi, jak ma nas okraść w sklepie _ - mówi aspirant Irena Kornicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Radzi, by mając zakupy w obu rękach, pamiętać o trzymaniu torebki przy sobie, a oglądając prezenty, nie zostawiać wartościowych rzeczy na ladzie albo poza zasięgiem naszego wzroku.

_ Jeżeli dojdzie do kradzieży, powinniśmy się zgłosić do najbliższego komisariatu policji _ - dodaje Irena Kornicz. Irena Kornicz radzi też, byśmy wyjeżdżając na święta, poprosili życzliwych sąsiadów o pieczę nad naszym mieszkaniem. Poprośmy ich, aby zabierali gazetki reklamowe z naszej wycieraczki i odbierali korespondencję ze skrzynki na listy.

Przed samym wyjazdem upewnijmy się też, że dobrze zamknęliśmy drzwi, okna i garaż w naszym domu, a także, że zakręciliśmy zawory z wodą i gazem.

Czytaj więcej w Money.pl
Napadali na kobiety. Grozi im 15 lat więzienia Policjanci z Piaseczna zatrzymali 45-letniego mężczyznę i 28-letnią kobietę, którzy na terenie Mazowsza napadali na młode kobiety.
Napadali z bronią i kradli w całym kraju Gang ma na koncie m.in. napady rabunkowe z użyciem broni palnej, włamania do samochodów ciężarowych i kradzieże aut.
Ukradli numery 40 mln kart kredytowych Hakerzy przez prawie 3 tygodnie mieli dostęp do danych klientów, którzy robili zakupy w 1800 sklepach Target na terenie całych Stanów Zjednoczonych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)