Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
janusz palikot
13.02.2013 13:37

Usunięcie Nowickiej z Ruchu Palikota. "Nie sądzę, by przystąpiła do SLD"

My na nikogo nie polujemy, nie zarzucamy żadnych sieci, nie kusimy żadnymi obietnicami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Szef SLD Leszek Miller uważa, że Janusz Palikot usuwając Wandę Nowicką z klubu, próbuje _ ratować twarz _. Pytany, czy Nowicka przejdzie do SLD, Miller mówi, że wątpi, by posłanka zdecydowała się wstąpić do innej partii. *

Po południu zbiera się klub Ruchu Palikota, który najprawdopodobniej - jak wynika z rozmów z politykami partii - zdecyduje o usunięciu ze swoich szeregów wicemarszałek Sejmu Wandy Nowickiej. W miniony piątek Sejm nie odwołał Nowickiej ze stanowiska wicemarszałka, czego chciał jej klub. Janusz Palikot zaproponował wówczas usunięcie Nowickiej z klubu; jednak klub odłożył decyzję w tej sprawie.

- _ Myślę, że to próba ratowania twarzy. Janusz Palikot jest w trudnej sytuacji. Nie tylko nie potrafił odwołać Wandy Nowickiej ze stanowiska wicemarszałka, ale jeszcze do dzisiaj nie potrafi odwołać jej z własnego klubu. Myślę, że będzie starał się, aby przynajmniej to ostatnie zostało zrealizowane _ - powiedział Miller dziennikarzom w Sejmie.

Pytany, czy SLD _ przygarnie Wandę Nowicką _ odparł: _ Nie sądzę, aby marszałek Nowicka chciała wstąpić do jakiejkolwiek innej partii politycznej, bo naraziłaby się na gwałtowne ataki, zarzuty o koniunkturalizm. Nie przypuszczam, aby to było możliwe. My na nikogo nie polujemy, nie zarzucamy żadnych sieci, nie kusimy żadnymi obietnicami. Nie ma takiej potrzeby _.

Zadeklarował jednocześnie, że jest pod wrażeniem odwagi Nowickiej, bo - jak mówił - trudno wytrzymać tego rodzaju presję, jakiej była ona poddawana.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/164/m255908.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/usuniecie;wandy;nowickiej;prawie;pewne,177,0,1249969.html) *Usuną Nowicką? Jej jest wszystko jedno * Wanda Nowicka zawiodła nasze zaufanie; dalsza współpraca byłaby trudna, jeśli nie niemożliwa - przekonują politycy Ruchu Palikota. Dopytywany jak widzi przyszłość Nowickiej, Miller powiedział, że będzie ona pełnić funkcję wicemarszałek do końca kadencji Sejmu. - _ A czy wokół marszałek Nowickiej ukształtuje się jakieś środowisko polityczne - bardzo możliwe. Nowicka może być naturalnym liderem tych wszystkich, którzy rozczarowali się polityką Janusza Palikota. Na pewno będzie reprezentować dalej środowiska feministyczne, może budować jakieś zaplecze polityczne złożone z tych środowisk _ - powiedział lider Sojuszu.

Na uwagę, że stałaby się w ten sposób konkurencją dla SLD, Miller odparł: _ raczej uzupełnieniem _. Zastrzegł jednocześnie, że na razie mamy do czynienia jedynie ze spekulacjami.

W sobotę doszło do ostrej wymiany zdań między Palikotem a Nowicką. Palikot komentował wypowiedź Nowickiej, która stwierdziła, że ją zastraszał. - _ Czytając to podświadomie, czyli psychoanalitycznie, być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale to nie ze mną. Ja nie jestem typem człowieka, który się do takiej roboty nadaje _ - powiedział w TVN24 Palikot.

- _ Tej wypowiedzi nie da się skomentować w poważny sposób. Wydaje mi się, że Janusz Palikot przeżył bardzo poważne załamanie nerwowe. Chyba powinien się udać do lekarza jak najprędzej _ - odpowiedziała Nowicka Palikotowi na antenie tej samej stacji.

Miller ocenił, że słowa Palikota o gwałcie _ ostatecznie wykluczają go z grona ludzi lewicy _. - _ Nigdy zresztą nie powinien być do lewicy zaliczany. Myślę, że teraz już nikt nie ma wątpliwości _ - dodał lider Sojuszu.

Wniosek RP o odwołanie Nowickiej z funkcji wicemarszałka miał związek z nagrodą za 2012 rok, w wysokości 40 tys., którą posłanka Ruchu przyjęła, podobnie jak pozostali członkowie prezydium Sejmu.

Czytaj więcej w Money.pl
Biedroń: Decyzja w sprawie Nowickiej nie była przemyślana Poseł Ruchu Palikota mówi, co partia zrobi z wicemarszałkinią.
Palikot napisał opowiadanie o papieżu Dla tego posła nie ma już żadnych świętości, pisze Maciej Czujko.
Palikot z premedytacją wykorzystuje Grodzką. Musi Prof. Janusz Czapiński: _ Fundamentaliści mają kaca _.
Tagi: janusz palikot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz