Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ustawa ws. Tymoszenko. Ukraina: Janukowycz polecił ją poprzeć

0
Podziel się:

Deputowani rządzącej Partii Regionów w parlamencie Ukrainy otrzymali polecenie poparcia ustawy umożliwiającej zagraniczne leczenie byłej premier Julii Tymoszenko - twierdzi gazeta internetowa "Ukrainska Prawda".

Ustawa ws. Tymoszenko. Ukraina: Janukowycz polecił ją poprzeć
(ec.europa.eu)
bECgWOMR

Deputowani rządzącej Partii Regionów w parlamencie Ukrainy otrzymali polecenie poparcia ustawy umożliwiającej zagraniczne leczenie byłej premier Julii Tymoszenko - twierdzi gazeta internetowa _ Ukrainska Prawda _.

Według informatorów gazety polecenie to wydał prezydent Wiktor Janukowycz po spotkaniu z wysłannikami Parlamentu Europejskiego Aleksandrem Kwaśniewskim i Patem Coksem, którzy zabiegają o uwolnienie opozycjonistki przed zaplanowanym na koniec bieżącego miesiąca szczytem Partnerstwa Wschodniego w Wilnie.

Janukowycz miał przekazać posłom Partii Regionów, której jest honorowym przewodniczącym, by poparli projekt rozwiązania sprawy Tymoszenko zaproponowany wcześniej przez niezależną deputowaną Andżelikę Łabuńską.

bECgWOMT

W ubiegłym tygodniu Kwaśniewski i Cox uznali opracowany przez nią akt prawny za najlepszą podstawę do kompromisu rządzących i opozycji na rzecz zbliżenia Ukrainy z UE poprzez podpisanie umowy stowarzyszeniowej między Brukselą a Kijowem. Jest ono oczekiwane właśnie na wileńskim szczycie. UE utrzymuje, że umowa nie zostanie podpisana, jeśli Tymoszenko pozostanie w więzieniu.

Głosowanie nad projektem Łabuńskiej oczekiwane jest w czwartek w godzinach wieczornych.

_ Ukrainska Prawda _ pisze, powołując się na swoje źródła, że tego dnia ustawa ws. Tymoszenko ma być przegłosowana w pierwszym czytaniu, a następnie zostanie skierowana do dopracowania przez specjalną grupę roboczą. Drugie czytanie ma się odbyć albo w piątek, albo w najbliższy wtorek.

W czwartek wieczorem w Radzie Najwyższej trwa spotkanie Kwaśniewskiego i Coksa z przewodniczącym parlamentu Wołodymyrem Rybakiem. Tuż przed godziną 16 czasu polskiego jego służby prasowe wydały komunikat, w którym oświadczył on, że _ Ukraina nie ma planu B na wypadek, gdyby umowa stowarzyszeniowa z UE nie została podpisana . - Ukraina utrzymuje kurs na integrację europejską i alternatywy dla tego procesu nie ma _ - podkreślił Rybak.

bECgWOMZ
Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent zapowiedział ważną ustawę Ustawa zezwalająca ukraińskim więźniom na leczenie za granicą trafi do parlamentu już w najbliższym czasie - oświadczył prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz.
Prezydent Czech z misją na Ukrainie. Jaką? Zeman zamierza skłonić Wiktora Janukowycza do zwolnienia skazanej na 7 lat więzienia Julii Tymoszenko. Była premier ze względu na poważny stan zdrowia przebywa od kilkunastu miesięcy w więziennym szpitalu.
Prezydent spotka się z Julią Tymoszenko Misja Parlamentu Europejskiego udaje się na Ukrainę, gdzie jutro w Charkowie odwiedzi byłą premier Julię Tymoszenko, a pojutrze w Kijowie spotka się z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem.
bECgWONu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)