Notowania

ustawa śmieciowa
28.06.2013 19:24

Ustawa śmieciowa. Przetargi w sprawie odbioru śmieci

Przetargi na odbiór odpadów komunalnych zorganizowało 99 procent gmin, czyli 2459 z 2479 gmin w Polsce - poinformował resort administracji i cyfryzacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Dominski/REPORTER)

Przetargi na odbiór odpadów komunalnych zorganizowało 99 procent gmin, czyli 2459 z 2479 gmin w Polsce - poinformował resort administracji i cyfryzacji. W 1972 samorządach wyłoniono już firmy i podpisano z nimi umowy.

MAC w komunikacie poinformował także, że w dalszych 317 gminach wyłoniono już zwycięskie firmy, a odpowiednie umowy są przygotowywane. Z danych resortu administracji wynika też, że w 170 samorządach trwają jeszcze przetargi, a tylko 20 gmin nie zorganizowało takich postępowań.

Według czwartkowych danych najwięcej gmin, które zrezygnowały z przetargów jest w województwach lubuskim, śląskim i zachodniopomorskim.

_ - Gminy, które nie zdążą do 1 lipca br. z zakończeniem przetargu oraz te, które przetargu jeszcze nie ogłosiły, zadeklarowały wojewodom, iż odbiór odpadów zostanie przez nie zorganizowany _ - podkreślił rzecznik prasowy MAC Artur Koziołek. Dodał, że wojewodowie na bieżąco monitorują sytuację w takich gminach.

Cytowany przez resort minister Michał Boni zaznaczył, że _ naszym celem jest dopilnowanie tego, żeby śmieci były odbierane tak, jak wymaga tego ustawa _.

1 lipca samorządy przejmą obowiązki związane z odbiorem, transportem, odzyskiwaniem i unieszkodliwianiem wszystkich odpadów komunalnych. Do tego czasu samorządy były także zobligowane do przeprowadzenia przetargów na odbiór i zagospodarowanie śmieci.

Czytaj więcej w Money.pl
Reforma śmieciowa dość popularna Od 1 lipca gminy będą miały obowiązek przejęcia odpowiedzialności za gospodarkę odpadami komunalnymi.
Przetargi śmieciowe zbliżają się do końca 99 procent gmin w Polsce skończyło już przetargi na odbiór śmieci, albo jest w trakcie. Pozostałe gminy nie są zainteresowane ich przeprowadzeniem. To łamanie przepisów.
Wielkie niejasności w ustawie śmieciowej Nie jest jasne, jak wywóz odpadów ma wyglądać w przypadku osób prowadzących jednoosobowe firmy i mieszkających w miejscu pracy.
Tagi: ustawa śmieciowa, śmieci, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz