Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ustawa refundacyjna zezwala na kary dla lekarzy

0
Podziel się:

Zarządzenie prezesa NFZ dotyczące wzorów umów na leki refundowane jest zgodne z prawem - przekonuje rzecznik Narodowego Funduszu Zdrowia, odpowiadając na zarzuty środowisk lekarskich.

Ustawa refundacyjna zezwala na kary dla lekarzy
(AlexRaths/iStockphoto)

Andrzej Troszyński podkreślił, że Fundusz został zobowiązany do podjęcia prac, które umożliwią zawieranie przez oddziały wojewódzkie NFZ nowych umów na leki refundowane. Ma to umożliwić nowe zarządzenie prezesa.

_ - Ustawa refundacyjna mówi, że umowa określa w szczególności zobowiązania lekarza i funduszu, również kary umowne. Każda umowa zawiera także warunki wypowiedzenia lub rozwiązania. Prezes w swoim zarządzeniu ściśle zrealizował wytyczne ustawy refundacyjnej _ - wyjaśnia rzecznik NFZ.

POSŁUCHAJ ANDRZEJA TROSZYŃSKIEGO:

źródło: IAR

Nowe umowy na wystawienie recept powinny być podpisane do 30 czerwca. Zmiany wzoru umów domagają się lekarze. Jeszcze w tym tygodniu Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy złoży do prokuratury doniesienie na prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zdaniem przewodniczącego związku Krzysztofa Bukiela, prezes NFZ złamał prawo wpisując kary dla lekarzy do umów, które zawierają z Funduszem. 30 kwietnia prezes NFZ wydał zarządzenie w sprawie wzoru umowy upoważniającej lekarzy do wystawienia recept na leki refundowane. We wzorze znalazły się kary dla lekarzy, które zostały wykreślone przez sejm z ustawy refundacyjnej - dodał Krzysztof Bukiel.

Czytaj więcej w Money.pl
Chorzy na raka stracą dostęp do leczenia? _ Niech Pan nie wysyła na komisję zdrowia robotników sezonowych. _
Spada sprzedaż leków Sprzedaż tych leków była o blisko 600 mln złotych mniejsza niż w 2011 roku.
Te leki nie będą refundowane. Apel chorych Według specjalistów, Polska jest jedynym krajem, gdzie podaje się irracjonalne argumenty przeciwko refundacji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)