Notowania

Przejdź na
ogródki działkowe
20.12.2013 07:00

Ustawa o ogródkach działkowych podpisana przez prezydenta

Prezydent podpisał ustawę o rodzinnych ogrodach działkowych. Reguluje także prawa i obowiązki właścicieli gruntów, na których funkcjonują lub będą tworzone ogrody działkowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa/East News)

Prezydent podpisał ustawę o rodzinnych ogrodach działkowych. Reguluje ona zakładanie, funkcjonowanie i likwidację rodzinnych ogrodów działkowych w kraju. Określa prawa i obowiązki działkowców, przede wszystkim prawo do zrzeszania się w różnego rodzaju stowarzyszenia, a ponadto prawo dziedziczenia praw do działki.

Reguluje także prawa i obowiązki właścicieli gruntów, na których funkcjonują lub będą tworzone ogrody działkowe.

Ustawa wprowadza również przepisy gwarantujące dotychczasowym działkowcom prawa do działki. Wprowadza też przepisy odnoszące się do sytuacji prawnej Polskiego Związku Działkowców i zrzeszonych w nim działkowców w okresie po wejściu w życie nowej ustawy.

Przepisy ustawy to wynik kompromisu pomiędzy uczestnikami procesu jej tworzenia, a przede wszystkim pomiędzy działkowcami a właścicielami gruntów - czytamy w komuniakcie Kancelarii Prezydenta.

Czytaj więcej w Money.pl
Prawa działkowców lepiej chronione Najbardziej kontrowersyjne przepisy dotyczące uwłaszczenia działkowców znajdą się w odrębnej ustawie. Uchwalenie ustawy o ogródkach działkowych jest zapowiadane na pojutrze.
Donald Tusk tworzy Platformę Deweloperską? Projekt PO _ to nic innego jak próba skoku na kasę, na działki, w celu przekształcenia tych obszarów pod inwestycje deweloperskie. _
Protestują. Nie dadzą się "wyrugować" PO W Olsztynie na pikiecie pojawił się Janusz Palikot, który podobnie jak jego koledzy partyjni w Katowicach zapewnił, że jego partia popiera obywatelski projekt ustawy.
Tagi: ogródki działkowe, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz