Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ogródki działkowe
20.11.2013 22:06

Ustawa o ogródkach działkowych coraz bliżej uchwalenia

Najbardziej kontrowersyjne przepisy dotyczące uwłaszczenia działkowców znajdą się w odrębnej ustawie. Uchwalenie ustawy o ogródkach działkowych jest zapowiadane na pojutrze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Grzegorz Michałowski)

Nowa ustawa o ogródkach działkowych coraz bliżej uchwalenia. Dziś sprawozdanie komisji zgodnie poparły wszystkie kluby.
Krystyna Skibińska z PO, sprawozdawca projektu uważa, że podczas prac sejmowych wypracowano sensowne kompromisy, które chronią prawa działkowców. - _ Od początku prowadząc prace podkomisji podkreślałam, że wolą naszą jest stworzenie dobrych i bezpiecznych dla działkowców przepisów _ - powiedziała posłanka. Dodała, że zgodnie z przyjętymi rozwiązaniami działkowiec _ to nie jest członek żadnego stowarzyszenia czy związku, ale jest osoba, która ma prawo do działki i na niej gospodaruje _.

Bartosz Kownacki z PiS powiedział, że jego ugrupowanie od dawna popierało projekt obywatelski, który stał się podstawa prac nad nowa ustawą. Przypomniał, że Komitet Inicjatywy Obywatelskiej przyjął część poprawek PiS-u i potraktował je jak własne. Zadeklarował poparcie dla przyjętego rozwiązania. - Po tym jak PO wycofała się ze swoich szkodliwych i nie do końca zrozumiałych rozwiązań nie widzimy powodu, by go nie poprzeć- powiedział.

Prace nad nową ustawą o ogródkach działkowych przyspieszyły po ubiegłotygodniowym kompromisie zawartym przez premiera z przedstawicielami działkowców. Ustalono, że najbardziej kontrowersyjne przepisy dotyczące uwłaszczenia działkowców znajdą się w odrębnej ustawie. Uchwalenie ustawy jest zapowiadane na pojutrze.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec z polowaniem na kieszeń obywatela Do Sejmu trafił projekt Ruchu Palikota przewidujący m.in. odebranie straży miejskiej prawa do karania za nieprawidłowe parkowanie oraz do przeprowadzania kontroli fotoradarowej.
Kaczyński chce zmian w prawie. "By rząd nie naruszał demokracji" Prezes PiS domaga się przestrzegania _ europejskich standardów _ w referendach. _ Już wkrótce pęknie system pogardy _.
Senackie komisje za poparciem noweli w sprawie kuratorów oświaty Osoby, które w chwili wejścia w życie tego przepisu będą zajmowały stanowisko kuratora albo wicekuratora sprawując jednocześnie mandat radnego, będą mogły łączyć te funkcje do czasu wygaśnięcia ich mandatu lub odwołania ze stanowiska.
Tagi: ogródki działkowe, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz