Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ustawa o obrocie instrumentami finansowymi. Sejm popiera zmiany

0
Podziel się

Posłowie pozytywnie odnieśli się dzisiaj do poprawek zarekomendowanych przez Senat do noweli ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.

Ustawa o obrocie instrumentami finansowymi. Sejm popiera zmiany
(Piotr VaGla Waglowski/własność publiczna/wikipedia)
bDZwPMgR

Posłowie pozytywnie odnieśli się dzisiaj do poprawek zarekomendowanych przez Senat do noweli ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Ustawa dostosowuje polskie przepisy do unijnych regulacji dot. transakcji na instrumentach pochodnych.

Pięć poprawek zaproponowanych przez Senat miało charakter doprecyzowujący. Zmiany mają dostosować polskie przepisy do unijnego projektu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie transakcji na instrumentach pochodnych będących przedmiotem obrotu poza rynkiem regulowanym, partnerów centralnych i repozytoriów transakcji (tzw. EMIR).

Rozporządzenie, które wkrótce ma wejść w życie we wszystkich krajach UE, wprowadza wymóg dokonywania rozliczeń transakcji zawieranych na rynku finansowym w oparciu o wykorzystanie funkcji partnera centralnego i tzw. nowacji rozliczeniowej. Jest to mechanizm polegający na tym, że podmiot rozliczający transakcje staje się kupującym dla każdego sprzedającego i sprzedającym dla każdego kupującego - tym samym wstępuje w prawa i obowiązki pierwotnych stron transakcji.

bDZwPMgT
Czytaj więcej w Money.pl
Stadion Narodowy będzie miał nową nazwę Posłowie przyjęli uchwałę, którą zaproponowała sejmowa komisja kultury fizycznej i sportu.
Rząd funduje nam podwyżkę podatków Co prawda nie można tego tak otwarcie nazwać, bo to likwidacja ulg, ale efekt jest ten sam: zwiększenie obciążeń fiskalnych dla obywateli.
Posłowie decydują, co dalej z telewizją Sejmowa komisja kultury opowiedziała się dzisiaj za przyjęciem sprawozdania KRRiT za zeszły rok. Anna Sobecka wnioskowała, by komisja rekomendowała jego odrzucenie.
bDZwPMhu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)