Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ustawa o in vitro. Platforma Obywatelska podzielona

0
Podziel się:

PO chce uzgodnić spójną wersję projektu w sprawie in vitro na wyjazdowym posiedzenie klubu.

Ustawa o in vitro. Platforma Obywatelska podzielona
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Posłanka Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała na konferencji prasowej, że zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystkich kolegów przekona do swojej propozycji. Zaznaczyła, że w kwestii in vitro trudno jej porozumieć się z Jarosławem Gowinem.

- _ Są sprawy, w których z Jarosławem Gowinem jesteśmy się w stanie porozumieć i są takie, w których nie ma takiej możliwości. To nie jest tak, że przekonamy wszystkich do tego projektu, ale chciałabym, żeby posłowie podejmując decyzje wiedzieli, jakie są pozytywy i negatywy danych rozwiązań. Z Gowinem we wszystkich sprawach nie mogę się zgodzić, szczególnie ze sposobem stosowania tej metody _- mówi Małgorzata Kidawa-Błońska.

Posiedzenie wyjazdowe PO zaplanowano na 10 lipca. Do laski marszałkowskiej złożone zostały w sprawie in vitro dwa projekty PiS, po jednym SLD i Ruchu Palikota. W poprzedniej kadencji Sejmu nie udało się osiągnąć politycznego kompromisu w sprawie in vitro.

Czytaj więcej w Money.pl Money.pl
Będą się bić o in vitro. Projektów jest kilka Sprawą in vitro zajmował się już parlament poprzedniej kadencji. Tym razem coś ustalą?
Platforma ujawnia plany w sprawie in vitro Projekt dopuszcza in vitro nie tylko dla małżeństw, zezwala też na mrożenie zarodków. Nie ma w nim natomiast mowy o refundacji z budżetu państwa.
"Platforma jest jak pies ogrodnika" - _ Projekt Platformy w sprawie in vitro, to projekt widmo, ciągle nie został złożony _ - twierdzi wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)