Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ustawa o homoseksualistach. Rosja musi się tłumaczyć

0
Podziel się:

Rosja jest ostro krytykowana za przyjęcie ustawy dyskryminującej mniejszości seksualne. Dokument został przyjęty kilka miesięcy temu i oceniany jest przez międzynarodowe organizacje, jako przejaw homofobii.

Ustawa o homoseksualistach. Rosja musi się tłumaczyć
(Brazil2/iStockphoto)

Zawiera on zakaz propagandy homoseksualnej i przewiduje kary finansowe za złamanie prawa.

W związku z zakazem propagandy homoseksualnej, niektóre kraje i organizacje międzynarodowe wezwały do bojkotu Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Zaniepokojenie wyrazili także przedstawiciele Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Prezydent Władimir Putin musiał osobiście zapewnić, że w trakcie olimpiady nikt nie będzie dyskryminowany ze względu na poglądy seksualne. Rosyjską ustawą zainteresowali się także działacze Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Ich niepokój wynika z tego, że w 2018 roku Rosja będzie organizatorem piłkarskich Mistrzostw Świata.

Jak informuje rozgłośnia Echo Moskwy - Moskwa miała problem z podpisaniem olimpijskiego porozumienia, zawierającego zapewnienie że w trakcie igrzysk nikt nie będzie, z żadnego powodu dyskryminowany.

Zwyczajowo w dokumencie pojawiały się zapisy odnoszące się do zakazu dyskryminacji ze względu na: płeć, rasę, wiek, stan zdrowia i poglądy, w tym seksualne. W dokumencie rosyjskim zwyczajową formułę sprowadzono do stwierdzenia: _ integracja bez jakiejkolwiek dyskryminacji _.

Czytaj więcej w Money.pl
Unijne apele nie wpłyną na rosyjskie władze Rosyjskie władze raczej nie wezmą pod uwagę apeli Unii Europejskiej w sprawie mniejszości seksualnych.
Od dziś palacze na cenzurowanym Szef rządu przypominał w specjalnych video clipach, że Rosja jest na jednym z pierwszych miejsc na świecie pod względem liczby osób palących.
Szok. Zlikwidują konta bankowe urzędnikom? Rosyjski parlament może zakazać urzędnikom posiadania kont w zagranicznych bankach. Projekt ustawy wniósł do Dumy Państwowej prezydent Władimir Putin.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)