Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Ustawa o bestiach jest niepotrzebna"

0
Podziel się:

Ryszard Kalisz podkreśla, że policja jest dobrze przygotowana do monitorowania niebezpiecznych osób.

"Ustawa o bestiach jest niepotrzebna"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ustawa o izolowaniu niebezpiecznych przestępców okazała się niepotrzebna - uważa Ryszard Kalisz ze stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska.

Zdaniem gościa radiowej Jedynki, sprawa Mariusza Trynkiewicza pokazała, że policja w obecnych warunkach prawnych jest przygotowana do monitorowania tego rodzaju osób.

Ryszard Kalisz skrytykował działania wiceministra sprawiedliwości Michała Królikowskiego w tej kwestii. Zdaniem gościa radiowej Jedynki, wiceminister wpadł we własną pułapkę - zgodnie z prawem w procedurze cywilnej nie można izolować Mariusza Trynkiewicza na czas procesu.

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie oddalił zażalenie dyrektora zakładu karnego w sprawie zabójcy. Oznacza to, że na czas trwania procesu nie będzie on umieszczony w specjalnym ośrodku.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja otrzyma listę groźnych przestępców Współpraca z więzieniami, ma polegać na przekazywaniu informacji o skazanych z zaburzeniami psychicznymi - powiedział rzecznik KGP, Mariusz Sokołowski.
Pełnomocnik Mariusza T. składa zażalenie Lewandowski nie chciał mówić, jaka będzie jego treść. _ - Do zakończenia godzin pracy sądu nie otrzymaliśmy takiego zażalenia - _ powiedziała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Rzeszowie.
"Prezydent nie opóźnił ustawy o bestiach" - _ Sprawa była skomplikowana, ale w działalności Kancelarii nie było zwłoki _ - zapewnia doradca Bronisława Komorowskiego profesor Tomasz Nałęcz.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)