Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ustawa hazardowa. Rusza postępowanie przeciw Polsce

0
Podziel się:

KE wysłała oficjalny list, w którym domaga się od władz wyjaśnień na temat przepisów.

Ustawa hazardowa. Rusza postępowanie przeciw Polsce
(AP/Fotolink/East News)

Komisja Europejska rozpoczęła dzisiaj postępowanie przeciwko Polsce w sprawie ustawy hazardowej. KE wysłała oficjalny list, w którym domaga się od polskich władz wyjaśnień na temat krajowych przepisów, które mogą ograniczać świadczenie usług hazardowych w internecie.

Komisja chce zweryfikować, czy krajowe prawo jest zgodne z unijnymi traktatami gwarantującymi swobodny przepływ usług. Komisja zadała też szereg pytań dotyczących procedury udzielania koncesji i warunków świadczenia usług hazardowych.

Wątpliwości KE budzą też podobne przepisy w pięciu innych krajach UE: Belgii, Czechach, Litwie, Rumunii i na Cyprze.

Pod koniec października ub.r. Komisja Europejska przyjęła dwuletni plan działań dotyczący sektora gier hazardowych w internecie. W ramach tego planu Komisja zapowiedziała, że przyspieszy ocenę przepisów prawnych poszczególnych krajów.

Czytaj więcej w Money.pl
Czeka nas powrót jednorękich bandytów? Kampania przeciwko hazardowi w wydaniu rządu Donalda Tuska, może drogo kosztować.
Internet dla Polski Wschodniej Umowy z wykonawcami podpisane, nadchodzi Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej. Realizowane przedsięwzięcie otrzymało unijne wsparcie w kwocie ponad 1 mld zł. To wielki krok w dostępnie do Internetu wśród mieszkańców, firm i instytucji Polski Wschodniej. Sieć szerokopasmowa nadchodzi, realizację tej przyszłościowej inwestycji wsparły unijne środki z Programu Rozwoju Polski Wschodniej w kwocie ponad 1 mld ...
Bruksela rezygnuje w sprawie ACTA? Nie ma żadnej realnej szansy, by Rada UE (rządy) i Parlament Europejski zgodziły się na ten traktat na skutek wydarzeń ostatnich miesięcy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)