Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ustawa antydopalaczowa utrudnia działania policji

0
Podziel się

Ustawa antydopalaczowa utrudnia działania policji przeciwko producentom i handlarzom tymi środkami - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Ustawa antydopalaczowa utrudnia działania policji
(Rafalolechowski/Dreamstime)
bDIDeolh

Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii stanowi, że wytwarzanie i handel dopalaczami będzie ścigany na podstawie prawa administracyjnego. Oznacza to, że policja nie może prowadzić czynności w tych sprawach, gdyż może to robić tylko wobec przestępstw i wykroczeń.

Funkcjonariusze mogą tylko ścigać tych, którzy reklamują dopalacze, nie mogą zaś na przykład sprawdzić informacji o wytwórni tych substancji czy założyć podsłuchu u kogoś, kto chciałby je sprowadzić - przypomina _ Dziennik Gazeta Prawna. _

Policjant z jednej z komend wojewódzkich wyjaśnia, że mógłby podjąć działania tylko wtedy, gdyby miał pewność, że w dopalaczach są substancje uznane za zakazane w rozporządzeniu dołączonym do ustawy. W przeciwnym razie naraża się na zarzut karny przekroczenia uprawnień. _ _

bDIDeolj

_ Dziennik Gazeta Prawna _ dowiedział się, że minister Michał Boni, wiceminister spraw wewnętrznych Adam Rapacki i komendant główny policji Andrzej Matejuk rozmawiali przedwczoraj, jak zmienić tę sytuację.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t86296.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zmieniono;prawo;a;handel;dopalaczami;kwitnie,195,0,723139.html) Zmieniono prawo. A handel dopalaczami kwitnie Nowa ustawa miała ograniczyć obrót tymi substancjami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t112582.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;ma;aresztu;dla;krola;dopalaczy,57,0,689721.html) Nie ma aresztu dla "króla dopalaczy" Sąd w Łodzi odrzucił wniosek o aresztowanie Dawida B. na trzy miesiące.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/199/t112583.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/krol;dopalaczy;przesluchiwany;wyjdzie;na;wolnosc,120,0,689016.html) Król dopalaczy przesłuchiwany. Wyjdzie na wolność? Dawid B. domaga się milionowych odszkodowań.
bDIDeolK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)