Notowania

dżihad
13.11.2012 23:34

USA: Saudyjczyk skazany na dożywocie za planowanie zamachów

Według FBI, rozważał on umieszczanie materiałów wybuchowych w lalkach i dokonanie zamachu na nocny klub przy użyciu bomby wniesionej w plecaku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(micmol /CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Sąd federalny w Amarillo w stanie Teksas skazał dziś 21-letniego obywatela Arabii Saudyjskiej Chalida Aldawsariego na dożywocie za usiłowanie zbudowania bomb i planowanie zamachów m.in. na dom byłego prezydenta George'a W. Busha w Dallas.

Aldawsari, który przebywał w Stanach Zjednoczonych legalnie jako student South Plain College koło Lubbock w Teksasie, został jeszcze w czerwcu uznany winnym usiłowania użycia broni masowego rażenia.

_ - Chalid Aldawsari przybył do tego kraju z zamiarem dokonania zamachu. Dzięki ciężkiej pracy agentów, analityków i prokuratorów jego plany udaremniono, zanim ktokolwiek poniósł szkodę _ - głosi oświadczenie prokuratury.

Według ustaleń FBI, Aldawsari próbował przez internet zamówić w firmie w Karolinie Północnej fenol, który może być składnikiem materiałów wybuchowych. Firma uznała zamówienie za podejrzane i zawiadomiła o nim FBI.

W trakcie rewizji w mieszkaniu Aldawsariego znaleziono chemikalia i elementy elektrotechniczne, jak też notebook z zapisami ujawniającymi, że od lat planował zamachy terrorystyczne na terytorium USA. Wśród obiektów, które chciał zaatakować, figurowały zapory wodne, elektrownie atomowe, sztuczne jeziora w Kolorado i Kalifornii oraz prywatna rezydencja Busha, którą określił jako _ dom tyrana _.

Jeden z zapisów w notebooku głosił: _ - A teraz, po opanowaniu języka angielskiego, nauczeniu się jak produkować materiały wybuchowe i ciągłym planowaniu uderzenia w niewiernych Amerykanów, nadszedł czas na dżihad _.

Według FBI, Aldawsari rozważał umieszczanie materiałów wybuchowych w dziecięcych lalkach i dokonanie zamachu na nocny klub przy użyciu bomby wniesionej w plecaku.

Czytaj więcej w Money.pl
Alarm na lotnisku. Przez worki na zwłoki Podczas przeszukania bagażu podręcznego jednego z pasażerów znaleziono m.in. granat dymny, pałki, nóż, kajdanki i worki na zwłoki.
Polak skazany w USA. Groził zamachem Przyznał się do próby wysadzenia mostu kolejowego podczas majowego szczytu NATO.
Chciał zniszczyć Pentagon i Kapitol. Bo to "zło" Sąd federalny w Bostonie skazał na 17 lat więzienia Rezwana Ferdausa za planowanie ataków na gmachy publiczne w Waszyngtonie.
Tagi: dżihad, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz