Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

USA: Polski żołnierz i fotograf zaginął w górach

0
Podziel się:

Chorąży Sebastian Kinasiewicz zaginął w górach w amerykańskim stanie Oregon. Przebywał on tam na specjalistycznym szkoleniu - poinformowano w Dowództwie Wojsk Specjalnych.

USA: Polski żołnierz i fotograf zaginął w górach
(Hood River County Sheriff Office)

Polski żołnierz i fotograf chor. Sebastian Kinasiewicz zaginął w niedzielę w górach w amerykańskim stanie Oregon. Przebywa on w USA na specjalistycznym szkoleniu - poinformowano w Dowództwie Wojsk Specjalnych.

Jak podała agencja Associated Press, dziś wznowiono poszukiwania Polaka. Pete Hughes z biura szeryfa hrabstwa Hood River powiedział agencji, że ratownicy w poszukiwaniach chcą wykorzystać śmigłowiec z urządzeniem umożliwiającym namierzenie sygnału telefonu komórkowego.

Hughes poinformował, że zaginięcie 32-letniego Kinasiewicza zgłoszono w poniedziałek i od razu rozpoczęły się poszukiwania; w niedzielę Polak nie wrócił z wyprawy na Mount Hood (ok. 3350 m). Hughes dodał, że Kinasiewicz ma co prawda ciepłe ubranie, ale nie zabrał ze sobą śpiwora ani żywności. Powiedział też, że w rejonie Mount Hood panują warunki _ umożliwiające przetrwanie _.

Informację o zaginięciu Polaka potwierdził mjr Krzysztof Plażuk z Wydziału Prasowego Dowództwa Wojsk Specjalnych. Zaginiony służył ostatnio w jednostce wojskowej Nil, która zajmuje się wsparciem dowodzenia i zabezpieczenia Wojsk Specjalnych.

_ - Sebastian przebywa w USA na specjalistycznym szkoleniu. Po prostu wybrał się w góry, w okolice Mount Hood i nie powrócił do ośrodka szkoleniowego. Była to prywatna wyprawa w góry w niedzielę, w czasie przerwy w szkoleniu _ - powiedział Plażuk.

_ - Poszukiwania żołnierza ciągle trwają. Na tę chwilę nie mamy żadnych konkretniejszych informacji. Wierzymy, że uda się odnaleźć naszego kolegę _ - dodał Plażuk. Poinformował, że rodzina żołnierza została powiadomiona o sytuacji.

Kinasiewicz do maja był fotoreporterem zespołu Combat Camera w Dowództwie Operacyjnym Sił Zbrojnych. Żołnierze, którzy tam służą, słyną z tego, że filmują i fotografują akcje polskich żołnierzy służących na misjach zagranicznych.

Zobacz także: ZOBACZ FILM ZREALIZOWANY PRZEZ ŻOŁNIERZY COMBAT CAMERY W AFGANISTANIE:
Czytaj więcej w Money.pl
Polacy dłużej w Afganistanie. Tak chce rząd Rząd skierował wniosek do prezydenta o przedłużenie misji Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie o kolejne pół roku.
Wielkie zmiany w armii. Nowe dowództwo Nowy twór zastąpi obecne dowództwa sił lądowych, powietrznych, morskich i specjalnych.
Zobacz, ile zarobiła polska zbrojeniówka Spółki nadzorowane przez MON osiągnęły w 2012 roku rentowności 9 procent. Przyczyniła się do tego obniżka kosztów produkcyjnych.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)