Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
broń w usa
11.08.2014 09:25

USA: Policja zastrzeliła nieuzbrojonego nastolatka. Zamieszki

Tuż po tym incydencie wybuchły protesty, które wczoraj po zmroku przerodziły się w starcia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

W sobotę 18-letni Michael Brown został zastrzelony przez policjanta w Ferguson. Tuż po tym incydencie w zamieszkanej przez 23 tys. osób miejscowości, położonej ok. 30 km na północ od St. Louis, wybuchły protesty, które w niedzielę po zmroku przerodziły się w starcia - podała telewizja KMOV-TV.

Tłum rozbijał szyby w samochodach i witryny sklepowe. Wybito też szyby w wozie transmisyjnym TV. Do Ferguson wysłano ok. 150 dodatkowych funkcjonariuszy. Niektórzy uczestnicy protestu wykrzykiwali: _ śmierć policji! _

Telewizja KMOV cytuje nastolatkę, która twierdzi, że splądrowano sklep QuickTrip. _ - Wszystko zniszczyli _ - powiedziała. Według AP włamano się też do kilku innych sklepów.

Szef policji z hrabstwa St. Louis, Jon Belmar poinformował, że do strzelaniny doszło, gdy policjant spotkał Browna i inną osobę na ulicy przy osiedlu w Ferguson. Jeden z mężczyzn wepchnął funkcjonariusza do radiowozu, gdzie rozpoczęła się szamotanina. W radiowozie z broni policjanta padł co najmniej jeden strzał.

Szef policji w Ferguson Tom Jackson powiedział, że władze nadal próbują ustalić, co dokładnie stało się wewnątrz radiowozu. Nie jest jasne, czy Brown był osobą, z którą bił się policjant. Gdy bójka przeniosła się na ulicę, Brown został kilkakrotnie postrzelony. Policja nadal bada, dlaczego funkcjonariusz oddał strzały w kierunku Browna, który był nieuzbrojony.

Jackson powiedział, że na razie nie zatrzymano drugiej osoby, która uczestniczyła w szamotaninie. Nie jest jasne, czy była ona uzbrojona. Policjant z sześcioletnim stażem, którego nazwiska nie podano, został wysłany na przymusowy urlop - powiedział Belmar. Nie podano informacji na temat koloru skóry policjanta.

Matka Browna powiedziała lokalnej telewizji KSDK, że jej syn był _ dobrym dzieckiem, które miało pójść do college'u _. _ - Powiedzieli mi, że mój syn został postrzelony osiem razy _ - dodała.

Lokalny oddział Krajowego Stowarzyszenia na rzecz Awansu Ludności Kolorowej (NAACP) poinformował, że chce, aby Federalne Biuro Śledcze (FBI) zajęło się tą sprawą.

_ - Jesteśmy oburzeni, bo po raz kolejny młody Afroamerykanin został zabity przez siły bezpieczeństwa _ - powiedział John Gaskin z NAACP. Nawiązywał do zastrzelenia w 2012 r. na Florydzie murzyńskiego nastolatka Trayvona Martina przez białego ochroniarza ochotnika, który został następnie uniewinniony.

Czytaj więcej w Money.pl
Postrzelona w głowę kobieta i zabite dzieci Do tragedii doszło podczas rodzinnej kłótni w domu na przedmieściu Houston w stanie Teksas - poinformowała miejscowa policja. O życie walczy postrzelona w głowę kobieta.
Broń w miejscach publicznych. Gdzie? Członkowie Narodowego Związku Strzeleckiego nazwali ustawę najlepszą z możliwych wprowadzonych w ostatnich latach i podkreślili, że znacząco wzmocni ona bezpieczeństwo.
Inwigilacja muzułmanów w USA zakończona Przeciw jednostce wytoczono dwa procesy cywilne, była także obiektem krytyki obrońców praw obywatelskich.
Tagi: broń w usa, policja w usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz