Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm w usa
16.04.2014 07:50

USA: Policja zakończyła program inwigilacji muzułmanów

Przeciw jednostce wytoczono dwa procesy cywilne, była także obiektem krytyki obrońców praw obywatelskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(freefotouk/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Nowojorska policja poinformowała o zamknięciu kontrowersyjnego tajnego programu, mającego na celu identyfikację potencjalnych zagrożeń terrorystycznych. W związku z tym rozwiązano specjalną jednostkę, której pracownicy mieli podsłuchiwać rozmowy mahometan i tworzyć dokumentację na temat odwiedzanych przez nich miejsc. Policja potwierdziła, że funkcjonariuszy skierowano do innych zadań.

Przeciw jednostce odbyły się dwa procesy cywilne, była także obiektem krytyki obrońców praw obywatelskich. Stwierdzono również, że podsycała niechęć wyznawców islamu do organów ochrony prawa. Zarzucano jej, że działa niezgodnie z konstytucją, gdyż koncentruje się na ludziach konkretnego wyznania, pochodzenia i rasy.

_ Ta zmiana jest ważnym krokiem naprzód w deeskalacji napięć między policją a społecznością, której służy. Tak więc nasi policjanci i obywatele mogą pomóc sobie w ściganiu naprawdę groźnych ludzi _ - oświadczyło biuro burmistrza Nowego Jorku Billa de Blasio.

Czytaj więcej w Money.pl
John Kerry z zaskakującą wizytą w meczecie Szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry odwiedził Istiglal w stolicy Indonezji, Dżakarcie.
Rozmowa Obamy z Putinem o Ukrainie Prezydent Stanów Zjednoczonych przestrzegł przed destabilizowaniem Ukrainy i zagroził sankcjami. Co odpowiedział Putin?
Tusk o programie obronnym "Polskie kły"
Tagi: terroryzm w usa, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz