Notowania

palenie papierosów
21.02.2014 19:24

USA: Palenie papierosów nie dla nastolatków

Dwa amerykańskie stany Utah i Kolorado chcą podnieść do 21 lat wiek, od którego legalne jest palenie papierosów. Podobne rozwiązanie wprowadzono wcześniej w Nowym Jorku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lachlan Hardy/CC/Flickr)

Projekty ustaw o podniesieniu do 21 lat wieku legalnego dostępu do produktów tytoniowych zgłoszono w parlamentach Kolorado i Utah. Wstępne głosowania wskazują na to, że obie ustawy mają duże szanse na przyjęcie.

W obu przypadkach argumentacja jest podobna - im później człowiek zacznie sięgać po papierosy, tym mniejsza szansa, że wpadnie w nałóg. Zwolennicy ustawy wskazują na duży spadek liczby nowych palaczy, gdy Wielka Brytania podniosła wiek legalnego palenia z 16 do 18 lat.

W tej chwili tylko w dwóch miejscach w USA - mieście Nowy Jork i jednej gminie na Hawajach obowiązuje zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom poniżej 21 lat. W czterech stanach, w tym w Utah, próg ten wynosi 19 lat. Co ciekawe, Kolorado niedawno zalegalizowało marihuanę, również dla osób powyżej 21. roku życia. Taki sam limit obowiązuje w całych Stanach Zjednoczonych przy sprzedaży alkoholu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: palenie papierosów, usa, wiadomości, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz