Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA ogłosiły poparcie finansowe dla Poroszenki

0
Podziel się

USA ogłosiły udzielenie Ukrainie doraźnej pomocy w wysokości
48 mln dolarów.

USA ogłosiły poparcie finansowe dla Poroszenki
(UPI Photo / eyevine/EAST NEWS)
bDZORfVN

USA ogłosiły udzielenie Ukrainie doraźnej pomocy w wysokości 48 mln dolarów. Jest to gest poparcia dla tego kraju. Wczoraj zaprzysiężono prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę. Wczoraj też o pożyczce zakomunikował w Kijowie wiceprezydent USA Joe Biden (na zdjęciu).

Amerykańska pomoc ma na celu _ dopomożenie rządowi Ukrainy w przeprowadzeniu kluczowych reform, zwiększeniu możliwości egzekwowania prawa i umacniania jedności narodowej _ - deklaruje Biały Dom.

Przebywający na uroczystościach w stolicy Ukrainy Biden spotkał się z tej okazji również z prezydentem Gruzji Giorgim Margwelaszwilim i Mołdawii Nicolae Timoftim, aby poinformować ich o uwolnieniu dodatkowego funduszu przeznaczonego dla tych dwóch byłych republik ZSRR, które szykują się do podpisania umów stowarzyszeniowych z Unią Europejską. Mołdawia otrzyma 8 mln dolarów, a Gruzja - 5 mln dol.

bDZORfVP

Stany Zjednoczone zapowiedziały już udzielenie Ukrainie pomocy w wysokości miliarda dolarów, które będą stanowiły część kwoty 27 miliardów dolarów przygotowywanej dla Kijowa przez państwa zachodnie.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie są gotowi pomóc Ukrainie Stany Zjednoczone są zaniepokojone napiętą sytuacją na Ukrainie.
Poroszenko spotka sie w Warszawie z Obamą? Prezydent Ukrainy udaje się do Warszawy na obchody Święta Wolności, na które zaprosił go osobiście prezydent Bronisław Komorowski.
Ukraina poprosi Unię i USA o obronę? Prezydent elekt Ukrainy Petro Poroszenko pragnie niezwłocznie rozpocząć rozmowy z USA i Unią Europejską na temat sojuszu.
bDZORfWq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)