Notowania

terroryzm w usa
17.11.2012 08:43

USA: Matka zapobiegła masakrze w kinie

Kobieta poinformowała policjantów, że czuje się zaniepokojona zachowaniem 20-letniego syna Blaeca Lammersa, który przestał brać leki i kupił broń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(conner395/CC/Flickr)

Matka pokrzyżowała plany syna przygotowującego masakrę w kinie w stanie Missouri, w centrum USA, w czasie premiery najnowszego filmu z cyklu _ Zmierzch _ - podała amerykańska policja.

Kobieta poinformowała policjantów, że czuje się zaniepokojona zachowaniem 20-letniego syna Blaeca Lammersa, który przestał brać leki i kupił broń.

Dwa dni temu funkcjonariusze zatrzymali młodego mężczyznę, który z początku twierdził, że potrzebował karabinu na polowanie. Śledczy jednak zauważyli wiele związków z wydarzeniami z lipca tego roku z przedmieść Denver, gdzie w czasie premiery ostatniego filmu o Batmanie młody mężczyzna zabił 12 osób i zranił 58.

_ - Pani Lammers powiedziała, że był cichy, samotny, niedawno kupił broń i miewał myśli samobójcze _ - powiedział detektyw prowadzący sprawę. Później jej syn wyznał, że dokonał zakupów _ w celu oddania strzałów w kinie _ w mieście Bolivar w najbliższą sobotę, a potem strzelania do przypadkowych ludzi w pobliskim centrum handlowym. Zaplanował również samobójstwo w chwili przybycia policji.

Lammers przyznał się, że nigdy nie strzelał z broni palnej. W 2009 roku policja zatrzymała go za grożenie pracownikowi supermarketu. Obecnie mężczyźnie grozi kilka zarzutów, w tym oskarżenia terroryzm i stosowanie przemocy wobec innych.

Czytaj więcej w Money.pl
Masakra na weselu. Właśnie mieli jeść tort Zrozpaczeni mieszkańcy miasta pojawili się później przed domem komendanta policji, chcąc go zlinczować.
Autor antyislamskiego filmu w więzieniu Nakręcił kontrowersyjny film_ Niewinność muzułmanów _, który wywołał oburzenie na całym świecie. Teraz na rok trafi do więzienia.
Złoty Glob dla Jodie Foster. Za całokształt Amerykańska aktorka Jodie Foster zostanie uhonorowana Złotym Globem za całokształt twórczości i zasługi dla sztuki filmowej.
Tagi: terroryzm w usa, film, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz