Notowania

palestyna
04.06.2014 19:30

USA deklarują współpracę z nowym rządem palestyńskim

Ale będzie śledził jego deklarowany dialog polityczny z Izraelem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(United States Department of State)

Sekretarz stanu USA John Kerry zadeklarował podkreślił jednak, że Ameryka będzie śledzić jego deklarowany dialog polityczny z Izraelem.

- _ Zamierzamy obserwować (ten rząd) bardzo uważnie, jak mówiliśmy od samego początku, by absolutnie zapewnić, że przestrzega wszystkich tych rzeczy, o jakich mówił, że nie przekracza ustalonej granicy _ - powiedział Kerry w trakcie wizyty w stolicy Libanu Bejrucie.

Prezydent Mahmud Abbas zaprzysiągł w poniedziałek w Ramallah na Zachodnim Brzegu Jordanu palestyński rząd jedności, który tworzą dwa rywalizujące ze sobą ugrupowania - Fatah oraz kontrolujący Strefę Gazy Hamas.

Islamistyczny Hamas za swój cel polityczny uznaje zniszczenie państwa Izrael i dlatego izraelskie władze wykluczyły możliwość negocjacji z nowym rządem.

Czytaj więcej w Money.pl
Abbas zaprzysiągł palestyński rząd jedności Izrael wzywa społeczność międzynarodową do nieuznawania tego rządu.
Szpiegowali dla Izraela. Egzekucja w ... Jeden z mężczyzn został powieszony, a drugi rozstrzelany przez pluton egzekucyjny.
Izrael krytykuje USA. "Kerry, wstydź się" Są słowa, których nie można używać. W tym dniu narodowych obchodów upamiętniających ofiary Holokaustu amerykański sekretarz stanu przedstawia nas jako państwo apartheidu, nas, państwo, które jest zagrożone zniszczeniem - napisał oburzony minister Kac.
Izrael nie będzie negocjował z Palestyną, jeśli... Premier Izraela Benjamin Netanjahu powtórzył dziś, że jego rząd nie będzie uczestniczył w rozmowach pokojowych z palestyńskim rządem, jeśli częścią składową tego gabinetu będzie radykalny Hamas.
Tagi: palestyna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz