Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA chcą wysłać drony nad Afrykę. To ich sposób na al-Kaidę

0
Podziel się:

USA przeprowadziły poza tym szereg tajnych misji wywiadowczych w Afryce, w tym lotów rozpoznawczych nad Saharą i Sahelem.

USA chcą wysłać drony nad Afrykę. To ich sposób na al-Kaidę
(Cpl Mark Webster/Defence Images/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Na odbywających się od kilku miesięcy tajnych naradach w Białym Domu rozważana jest możliwość zbrojnych akcji przeciw komórkom Al-Kaidy w Afryce Północnej, prawdopodobnie z użyciem samolotów bezzałogowych - podał dziennik _ Washington Post _.

Jak pisze gazeta, powołując się na źródła rządowe, administracja USA doszła do wniosku, że filia Al-Kaidy w Afryce Północnej, zwana Al-Kaidą Islamskiego Maghrebu (AQIM), początkowo lekceważona, stała się ostatnio bardziej groźna.

Organizacja ta urosła w siłę po opanowaniu znacznych terenów w Mali i po rewolucji w Libii. Obalony w Libii reżim Muammara Kadafiego opierał się na najemnikach z różnych krajów afrykańskich, którzy powrócili tam i zasili ugrupowania islamskich ekstremistów.

Według anonimowych informatorów _ Washington Post _ debaty w Białym Domu skupiają się na razie na tym, jak pomóc wojskowym w krajach afrykańskich w walce z AQIM. Rozważa się też jednak ewentualność bezpośredniej interwencji militarnej, jeżeli tamtejsze grupy terrorystyczne będą nadal działały bezkarnie.

Szef Afrykańskiego Dowództwa wojsk USA, generał Carter F. Ham, odbył w ostatnich tygodniach kilka podróży do krajów Afryki, aby uzyskać ich zgodę na udział w ewentualnych siłach pokojowych w Mali.

USA przeprowadziły poza tym szereg tajnych misji wywiadowczych w Afryce, w tym lotów rozpoznawczych nad Saharą i Sahelem.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t206938.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/al-kaida;coraz;slabsza;drony;likwiduja;przywodce,200,0,1080264.html) Drony zadają bardzo mocny cios Al-Kaidzie Atak samolotów bezzałogowych przeprowadziło CIA. Był on poprzedzony rozległą operacją rozpoznania - podali ze swojej strony przedstawiciele USA.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t245688.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/al-kaida;w;jemenie;wzywa;do;atakow;na;dyplomatow;usa,51,0,1159987.html) Al-Kaida: Zabijajcie dyplomatów z USA Organizacja wezwała do usunięcia ambasad USA z muzułmańskich ziem. -_ Niech będzie to krok w kierunku wyzwolenia krajów muzułmańskich spod amerykańskiej hegemonii _ - wzywa Al-Kaida.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/t242894.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/walki;w;pakistanie;gina;kolejni;bojownicy,6,0,1144070.html) Amerykanie bezlitośni, znów zabijają Do ataku amerykańskiego samolotu doszło w Północnym Waziristanie - prowincji uważanej za bastion talibów i powstańców bliskich Al-Kaidzie.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)