Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA: Będą odszkodowania dla ofiar huraganu

0
Podziel się:

Huragan Sandy był najgorszą klęską żywiołową w USA od czasu huraganu Katrina w 2005 r., który spustoszył Nowy Orlean i wybrzeża Zatoki Meksykańskiej.

USA: Będą odszkodowania dla ofiar huraganu
(AP/Fotolink/East News)
bEKplXdx

Kontrolowana przez Republikanów Izba Reprezentantów Kongresu USA zaaprobowała wczoraj przeznaczone 50,7 mld dolarów na pomoc dla ofiar niszczycielskiego huraganu Sandy, który w październiku ub. r. spustoszył Nowy Jork i część północnego wschodu USA.

Oczekuje się, że Senat postąpi podobnie na początku przyszłego tygodnia.

Podczas obrad i głosowania wyszły na jaw podziały w Partii Demokratycznej wobec tego projektu. Część demokratycznych deputowanych ze stanów południowych opowiadała się za zmniejszeniem wielkości pomocy lub zrównoważenia jej cięciami innych wydatków budżetowych. Znaczna część Republikanów udzieliła poparcia projektowi.

bEKplXdz

Huragan Sandy był najgorszą klęską żywiołową w USA od czasu huraganu Katrina w 2005 r., który spustoszył Nowy Orlean i wybrzeża Zatoki Meksykańskiej.

Październikowy kataklizm, który przeszedł przez stany Nowy Jork, New Jersey i Connecticut, spowodował co najmniej 140 ofiar śmiertelnych i miliardy dolarów strat. Tylko w Nowym Jorku zniszczonych lub uszkodzonych zostało 305 tys. domów mieszkalnych i 265 tys. budynków biurowych i siedzib firm.

W stanie New Jersey zniszczonych zostało ponad 346 tys. domów. Dotychczas ok. 40 tys. rodzin zmuszonych jest do mieszkania w tymczasowych pomieszczeniach.

Czytaj więcej w Money.pl
Polacy sprzątają po huraganie Sandy W całych Stanach Zjednoczonych huragan zabił ponad sto osób. Tylko w stanie Nowy Jork straty szacowane są przez władze na 33 miliardy dolarów.
Po przejściu Sandy: Rośnie liczba ofiar i włamywaczy Policja zatrzymała 13 osób podejrzanych m.in. o włamania i szabrowanie sklepów w dzielnicach ewakuowanych przed nadejściem cyklonu.
Huragan Sandy sparaliżował USA. Nie mają prądu - _ Zniszczenia są bezprecedensowe. Nigdy czegoś takiego nie widzieliśmy _ - mówi gubernator New Jersey Chris Christie.
bEKplXea
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)