Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strzelanina w usa
21.01.2013 09:40

USA: Aresztowano nastolatka, podejrzanego o zastrzelenie 5 ludzi

W sobotę w nocy w podmiejskim domu znaleziono zastrzelonych dwoje dorosłych i troje dzieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(micmol /CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Policja stanu Nowy Meksyk aresztowała nastolatka, podejrzewanego o zastrzelenie podczas weekendu pięciu osób koło miasta Albuquerque - podały władze. W sobotę w nocy w podmiejskim domu znaleziono zastrzelonych dwoje dorosłych i troje dzieci.

Według CNN, które powołuje się na szeryfa hrabstwa Bernalillo, w którym doszło do tragedii, aresztowanemu 15-latkowi, _ który może być członkiem rodziny _, postawiono zarzut morderstwa. Tożsamości ani wieku ofiar nie podano.

W domu razem z zabitymi znaleziono kilka sztuk broni palnej, w tym półautomatyczny karabin typu wojskowego.

Według rzecznika biura szeryfa hrabstwa Bernalillo, motywy zbrodni ani związki łączące domniemanego zabójcę z ofiarami, noszącymi ślady licznych kul, nie są znane.

Do tragedii pod Albuquerque doszło w kilka dni po tym, jak prezydent Barack Obama zapowiedział wprowadzenie nowych przepisów w sprawie kontroli broni mocą rozporządzeń prezydenckich, czyli z pominięciem Kongresu. Zaostrzenie restrykcji na broń palną to reakcja na grudniową masakrę w szkole w Newton w stanie Connecticut, gdzie 20-latek zastrzelił 20 dzieci i sześcioro dorosłych. Najdalej idące propozycje, jak przywrócenie zakazu broni automatycznej typu wojskowego, wymagają jednak przyjęcia w Kongresie.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejna strzelanina pod szkołą. Są ofiary Zatrzymano dwie osoby, w tym domniemanego napastnika, który zdaniem agencji AFP ma 21 lat.
Kuloodporne ubrania do szkoły. Hit w USA? Tego jeszcze nie było. Miguel Caballero, znany w Ameryce Południowej dyktator mody, zaprojektował specjalną serię kuloodpornych ubrań i dodatków.
Kolejna strzelanina w USA. Zakładnicy nie żyją Do zdarzenia doszło w mieście Aurora. W lipcu w masakrze w kinie zastrzelono tu 12 osób.
Tagi: strzelanina w usa, tragedia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz