Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA apelują o pokój. "Absurdalnie zabici"

0
Podziel się:

W walkach w Odessie poniosło śmierć 31 osób.

USA apelują o pokój. "Absurdalnie zabici"
(Krypto/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)
bECGEPYR

Stany Zjednoczone zwróciły się do Rosji Ukrainy z apelem o przywrócenie porządku, po niemożliwych do przyjęcia aktach przemocy, do jakich doszło w Odessie, w których poniosło śmierć 31 osób.

_ - Przemoc i zamieszki, które doprowadziły do tylu absurdalnie zabitych i rannych są nie do przyjęcia _ - oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf.

_ - Apelujemy do obu stron aby podjęły wspólnie działania zmierzające do przywrócenia prawa, spokoju i porządku. Apelujemy do władz ukraińskich o rozpoczęcie dochodzenia i pociągnięcie winnych do odpowiedzialności _ - dodała Harf.

bECGEPYT

Rzeczniczka Departamentu Stanu podkreśliła, że wydarzenia w Odessie uwidoczniły w sposób dramatyczny _ konieczność natychmiastowej deeskalacji napięcia na Ukrainie i przestrzegania zobowiązań podjętych 17 kwietnia w Genewie przez Rosję, Ukrainę i USA _.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraińska armia w gotowości. Tej nocy... Tej nocy ma dojść do ćwiczeń wojskowych, przeprowadzonych z użyciem sprzętu bojowego.
Co z zakładnikami rosyjskich separatystów? Ukraińcy zostali uwięzieni po demonstracji zwolenników jedności kraju.
Dla nich kryzys ukraiński niespecjalnie ważny Tylko 20 proc. młodych Amerykanów postrzega ukraiński kryzys jako bardzo ważny dla USA - wynika z sondażu Pew Research Center.
bECGEPZu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)