Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"USA opóźnia śledztwo ws. katastrofy nad Ukrainą"

0
Podziel się:

Rosja sugeruje, że Stany Zjednoczone opóźniają śledztwo w sprawie katastrofy pod Donieckiem samolotu malezyjskich linii lotniczych.

Siergiej Riabkow
Siergiej Riabkow (PAP/YOUSSEF BADAWI)

Przebywający w Australii, wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow oświadczył, że w sprawie tej tragedii _ wszystko postawiono na głowie _.

Wiceminister Riabkow oświadczył, że Moskwa _ ma poważne podstawy sądzić, że nie bez udziału Stanów Zjednoczonych śledztwo w sprawie tej tragedii jest sztucznie opóźniane _. Zaznaczył, że jeśli nie byłoby ku temu podstaw to Rosja nie podnosiłaby _ ostro tej kwestii w kontaktach z Amerykanami, w tym na poziomie politycznym _. Zdaniem dyplomaty Rosja ze swej strony zrobiła wiele, aby wyjaśnić sprawę.

Na Zachodzie pojawiają się opinie, że to separatyści działający na ukraińskim Donbasie mogą być odpowiedzialni za zestrzelenie w lipcu malezyjskiego samolotu nad wschodnią Ukrainą. Zginęło wtedy 298 pasażerów.

Z kolei w rosyjskich mediach lansowana jest teza, że obok malezyjskiego pasażerskiego samolotu leciała maszyna wojskowa, zapewne ukraińska, która mogła go zestrzelić. Kijów temu zaprzecza.

Czytaj więcej w Money.pl
"Zaskakująca odwilż" na szczycie Azji i Pacyfiku Na spotkaniu państw APEC doszło do pojednawczego gestu między skłóconymi dotąd Chinami i Japonią, odnotowano też postępy w pracach nad porozumieniami handlowymi.
Ławrow: Stosunki Rosji i USA sięgnęły dna Stosunki rosyjsko - amerykańskie sięgnęły dna. Taką ocenę współpracy Moskwy z Waszyngtonem wystawił szef rosyjskiej dyplomacji.
Rosja szykuje kolejne embarga Rosja może wkrótce wprowadzić embargo na import części samochodowych. Do takich wniosków doszli dziennikarze Kommiersanta, analizując wypowiedzi przedstawicieli ministerstw: handlu i rozwoju gospodarczego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)