Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Urzędnik pod parasolem. Nie musi bać się kary

0
Podziel się:

Żaden urzędnik nie zapłacił jeszcze z własnej kieszeni za błędne decyzje administracyjne.

Urzędnik pod parasolem. Nie musi bać się kary
(Pryzmat/Dreamstime)

Na martwym prawie dotyczącym odpowiedzialności urzędniczej zarobili ubezpieczyciele.

Jak czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _ wkrótce miną 3 lata obowiązywania ustawy o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa. Rząd zapowiadał, że urzędnicy, którzy skrzywdzą przedsiębiorców, będą musieli liczyć się nawet z utratą rocznej pensji.

Z danych prokuratora generalnego wynika jednak, że przez ten okres żaden z szefów instytucji państwowych nie występował do prokuratury z wnioskiem o ukaranie urzędnika, który z powodu popełnionego błędu naraził jednostkę na konieczność wypłaty odszkodowania.

Jak ustalił _ Dziennik Gazeta Prawna _, na martwym prawie zarobiła za to firma ubezpieczeniowa. Ergo Hestia co roku ubezpiecza od odpowiedzialności cywilnej 5 tysięcy funkcjonariuszy państwowych. Nie muszą się obawiać, że za wydanie błędnej decyzji administracyjnej będą odpowiadać własnym majątkiem. Sami płacą ze tę asekurację.

Czytaj więcej w Money.pl
Prywatne ubezpieczenia na zdrowie? Rząd... Ministerstwo Zdrowia opracowało projekt dodatkowych prywatnych ubezpieczeń. Szczegóły poznał Dziennik Gazeta Prawna.
Narzędzie do walki z wyłudzaniem ubezpieczeń Kosztem 6,8 mln zł Polska Izba Ubezpieczeń i Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny uruchomią Bazę Zdarzeń i Szkód
Ubezpieczenia dla narciarzy i snowboardzistów. Jak znaleźć to najlepsze? Oto, co należy sprawdzić przed zakupem polisy.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)