Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
urzędnik
25.03.2010 06:25

Urzędnicy słono zapłacą za swoje błędy?

Posłowie chcą podnieść wysokość kary za bezprawną decyzję do 12-krotności pensji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pryzmat/Dreamstime)

*Posłowie chcą podnieść kary za bezprawną decyzję nawet do 12-krotności pensji. *

Już wkrótce Sejm ma uchwalić kary finansowe dla urzędników łamiących prawo. Specjalna podkomisja sejmowa zakończyła właśnie prace - pisze _ Puls Biznesu _. To dobra wiadomość dla wszystkich obywateli i przedsiębiorców krzywdzonych przez urzędników. Gazeta przypomina, że w poprzednich dwóch kadencjach projekty kar dla urzędników ugrzęzły w sejmowych szufladach.

Szef podkomisji - poseł Platformy Obywatelskiej Marek Wójcik podkreśla, że projekt został gruntownie przygotowany. Uwzględniono w nim wiele istotnych poprawek. _ _

_ Puls Biznesu _ wyjaśnia, że najważniejszą zmianą jest wysokość kar - do 12-krotności pensji danego urzędnika, a nie jak początkowo przewidywano 12-krotności, ale przeciętnego wynagrodzenia. Posłowie chcą, by kara była zindywidualizowana. Lepiej zarabiający urzędnicy zapłacą więcej.

Przesłanką odpowiedzialności ma być wypłata odszkodowania przez instytucję państwową lub samorządową wskutek wydania przez urzędnika bezprawnej decyzji. Do akcji wkroczy wtedy prokurator, który skieruje sprawę do sądu.

Tagi: urzędnik, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz