Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Urząd podatkowy sprawdza prezydenta Bułgarii

0
Podziel się:

Prorządowe media dopatrują się sprzeczności w oświadczeniach majątkowych Plewnelijewa z różnych okresów.

Urząd podatkowy sprawdza prezydenta Bułgarii
(Administration to the President of the Republic of Bulgaria/CC/Wikimedia)

Kontrola była poprzedzona licznymi publikacjami w prorządowej prasie, w których prezydentowi Rosenowi Plewnelijewowi zarzucano, że po objęciu urzędu nie zerwał powiązań z biznesem. Wytykano mu też ukrywanie dochodów i inne naruszenia finansowe. Zarzuty pojawiły się, gdy Plewnelijew w połowie ubiegłego roku otwarcie poparł antyrządowe protesty.

Służba prasowa Plewnelijewa podkreśla, że o całościową kontrolę zwrócił się on sam. _ - Urząd podatkowy od kilku miesięcy pośrednio lub bezpośrednio sprawdza prezydenta i członków jego rodziny oraz związane z nimi osoby trzecie _ - napisano w komunikacie.

Nie powinno być żadnych wątpliwości co do tego, że urząd działa wyłącznie w ramach swoich uprawnień i nie obsługuje innych interesów - stwierdzono.

49-letni Plewnelijew przyszedł do polityki z biznesu. Przed objęciem w 2009 r. stanowiska ministra budownictwa i rozwoju regionalnego w centroprawicowym gabinecie Bojko Borysowa był on właścicielem i szefem firm, zajmujących się budownictwem i inwestycjami. Nie należał do partii Borysowa GERB (Obywatele na rzecz Europejskiego Rozwoju Bułgarii). Z jego oświadczeń majątkowych wynika, że jest człowiekiem bogatym - posiada pięć domów, wkłady pieniężne w krajowych i zagranicznych bankach, papiery wartościowe. Z udziału w firmach zrezygnował; częścią z nich zarządza małżonka.

Prorządowe media, w odróżnieniu od urzędu podatkowego i Izby Rozliczeniowej, dopatrują się sprzeczności w jego oświadczeniach majątkowych z różnych okresów. Plewnelijew jest pierwszym po zmianach politycznych w 1989 r. prezydentem, który staje się obiektem kontroli podatkowej podczas pełnienia urzędu.

Czytaj więcej w Money.pl
Groby z IV tysiąclecia przed nasza erą odkryto w Bułgarii Odkrycia dokonano na stanowisku archeologicznym w pobliżu wioski Swesztari, położonej w obwodzie Razgrad w północno-wschodniej części kraju.
Lider partii uderzył policjanta. Co mu grozi? Lider bułgarskiej partii nacjonalistycznej Wolen Siderow wywołał awanturę w samolocie z Sofii do Warny i uderzył policjanta.
Rosyjskie reaktory posłużą kolejne 20 lat? Remont jednego reaktora będzie kosztować 200 mln euro.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)