Notowania

wakacje
23.06.2010 07:00

Urlopy z opcją głosowania

Wiele biur przygotowało oferty zagranicznych wyjazdów połączone z możliwością głosowania

Podziel się
Dodaj komentarz
(Theme Park Mom/CC/Flickr)

Do drugiej tury wyborów prezydenckich, która odbędzie się 4 lipca, przygotowują się także biura podróży. Wiele z nich przygotowało oferty zagranicznych wyjazdów połączone z możliwością głosowania.

Część punktów, w których można głosować, jest położona w popularnych wakacyjnych kurortach takich jak Hurghada, Warna, Saloniki czy Split. Nie ma więc problemu z dojazdem - czytamy w dzienniku _ Polska _.

Jeśli jest inaczej, niektóre biura oferują możliwość wynajęcia samochodu. Jedna z firm oferuje swoim turystom fakultatywną wycieczkę do lokalu wyborczego. Jest to możliwe między innymi w Egipcie, Tunezji i w Turcji. Ale oczywiście za taki niecodzienny wyjazd trzeba zapłacić - koszt wynosi około 15 euro - czytamy w dzienniku _ Polska _.

Gazeta dodaje, że w spełnieniu obywatelskiego obowiązku podczas wakacji pomocni mają być też rezydenci biur. To do nich mogą się zgłosić wszystkie osoby, które chcą głosować. Pracownicy biur podróży deklarują, że rezydenci znają lokalizacje punktów wyborczych i zorganizują transport.

_ Polska _ pisze, że MSZ uruchomiło 10 punktów wyborczych w Hiszpanii, cztery w Grecji i trzy w Turcji, w tym w Antalyi, gdzie utworzono specjalny lokal wyborczy. Ogółem na świecie Polacy mogą oddać swoje głosy w 263 miejscach. W żadnych z dotychczasowych wyborów ich liczba nie była większa.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ **Jak Polacy mogą głosować za granicą?** ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/jak;polacy;moga;glosowac;za;granica,234,0,631786.html )
* [ Będzie można głosować przez **pełnomocnika** ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bedzie;mozna;glosowac;przez;pelnomocnika,220,0,565468.html )
Tagi: wakacje, wiadomości, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz