Notowania

olt express
27.07.2012 16:22

Upadłość OLT Express pod lupą NIK

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak skierował list do NIK z prośbą o skontrolowanie procesu przyznawania licencji dla tej linii przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

PiS chce, aby sejmowa komisja infrastruktury zajęła się sytuacją w linii lotniczej OLT Express. Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak skierował list do NIK z prośbą o skontrolowanie procesu przyznawania licencji dla tej linii przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Urząd Lotnictwa Cywilnego zawiesił w piątek koncesję lotniczą spółce OLT Express Regional - poinformowała rzeczniczka ULC Katarzyna Krasnodębska. ULC wszczął w spółce kontrolę. Dyrektor zarządzający OLT Express Jarosław Frankowski powiedział dziennikarzom, że prawdopodobnie w piątek zostanie złożony wniosek o upadłość spółki OLT Express Regional.

We wniosku o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia komisji infrastruktury posłowie PiS zaznaczyli, że powinno ono być poświęcone m.in. okolicznościom przyznania przez ULC koncesji dla OLT Express. Chcą również, aby w jego trakcie została przedstawiona informacja o sytuacji, w jakiej znaleźli się klienci i kontrahenci linii.

Posłowie będą się też chcieli dowiedzieć, czy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podejmował działania w związku z pojawiającymi się w mediach informacjami, mówiącymi o stosowaniu przez OLT Express cen dumpingowych.

_ Oczekujemy, że na posiedzeniu komisji będzie obecny minister właściwy do spraw transportu, minister gospodarki, przedstawiciele NIK, ULC i UOKiK _ - podkreślił podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł Andrzej Adamczyk.

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak w liście do prezesa NIK zwrócił się o wszczęcie przez izbę _ kontroli doraźnej w przedmiocie przyznania koncesji lotniczej OLT Express na wykonywanie przewozów lotniczych wydanej przez Urząd Lotnictwa Cywilnego oraz nadzoru nad jej wykonaniem _.

Czytaj więcej w Money.pl
Zobacz, kto chce zarobić na upadłości OLT Polskie Linie Lotnicze na najpopularniejszych kierunkach z Warszawy będą podstawiać samoloty z większa liczbą miejsc.
Amber Gold wycofuje się z inwestycji w OLT Express Dyrektor zarządzający tanich linii Jarosław Frankowski poinformował, że firma złoży wniosek o upadłość.
PKP robi promocję dla pasażerów OLT Pasażerowie linii lotniczej OLT Express, którzy zdecydują się na podróż pociągiem, będą mogli kupić bilety w specjalnych cenach.
Tagi: olt express, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz